5 tipů, jak ušetřit čas při cestování letadlem nebo autem

Při leteckých cestách na dovolenou, při služebním výjezdu nebo jen výletě autem strávíte dlouhý čas přípravou a promarníte mnoho hodin čekáním nebo různými aktivitami, které jsou zbytné. Vyzkoušejte tipy, jak cestovat efektivněji a maximálně využijte dobu strávenou v místě pobytu. Uvidíte, že namísto 4 dnů můžete být za stejnou cenu u moře celých 5 dnů nebo se vyhnete nepříjemným otázkám vašich ratolestí „Kdy už tam budeme?“.

1.     Výběr letů pomocí srovnávačů

Vyhledávat lety na jednotlivých webových stránkách leteckých společností? Pro dokonalý přehled jsou vhodnější různé srovnávače, které nabízejí nejen cenové porovnání, ale také časy odletů nebo možnosti přestupů s celkovým časem stráveným na cestách.

Doporučený článek:  K příjemnému posezení patří pivo. Kdo ho nevypije, získá bonus navíc

2.     Označte si kufr

Čekání na kufr může být nekonečné, tím spíše ve spleti černých zavazadel, která vypadají všechny úplně stejně. Přitom stačí tak málo a označit si kufr jedinečnou ozdobou, stužkou, nálepkou nebo jinou značkou. Už z dálky tak uvidíte přijíždět svůj kufr a můžete rychle odejít z příletové haly.

3.     S dětmi v noci

Při denních cestách s dětmi hrozí, že budou unavené nebo znuděné a neustále se ptát na konec nebo čas dojezdu. Tomu se snadno vyvarujete, když pojedete na noc nebo vyberete pozdně večerní nebo dokonce noční lety. Děti navíc mohou cestovat přímo v pyžamu nebo v pohodlné teplákové soupravě, aby měly pohodlí. Před letem nebo cestou autem je dobré jim dát lehce najíst, ale dbát, aby se nepřejedly.

Doporučený článek:  Nakrájené brambory přirozeně tmavnou. Změně barvy zabrání několik jednoduchých triků

4.     Online check-in ušetří čas ve frontě

Většina leteckých společností umožňuje online check-in, využijte proto možnost se odbavit v pohodlí domova, vyhnete se tak čekání ve frontě, k tomu si můžete vybrat sedadlo, které vám vyhovuje.

5.     Cestujte nalehko

Budete potřebovat opravdu všechny věci v odbaveném zavazadle? Nechcete vyzkoušet cestovat nalehko pouze s příručním zavazadlem? Menší zavazadlo vám umožní flexibilitu, nadto nebudete muset zavazadlo odbavovat a v cílové destinaci na něj čekat po vyložení z letadla.