Šest ideálních pokojových rostlin do stinných koutů

Pokojové rostliny většinou potřebují poměrně hodně slunečního a denního světla, aby mohly krásně růst a dělat nám radost. Neplatí to ale pro všechny druhy pokojových rostlin, které si můžete pořídit. Máte-li místnost, ve které byste chtěli mít živé rostliny, ale není v ní během dne příliš mnoho světla, nemusíte zoufat. Dnes se podíváme, které rostliny pro vás budou nejlepší volbou.

Poděnka, kalatea a pepřinec

Poděnka je rostlina, která dorůstá výšky 20–30 centimetrů a musíte ji pravidelně zkracovat. Nepotřebuje mnoho světla, a proto se hojně doporučuje do tmavých pokojů. Nesnáší ovšem průvan, který na ni negativně působí. Dávejte na to proto pozor. Kalatea se od ostatních odlišuje nádhernými vícebarevnými listy.

Rostlina měří 40–50 centimetrů a stín přímo miluje. Máte-li pokoj na severní stranu, můžete zvolit tuto okouzlující rostlinu. Jen ji nesmíte zapomínat zalévat. Pepřinec není velký, a proto se skvěle hodí do tmavých a malých místností. Má rád polostín a rozptýlené světlo. Sytě zelené listy ve tvaru srdce budou vypadat nádherně a potěší vás vždy, když na rostlinu padne váš pohled.

Zdroj obrázku: Freepik

Toulcovka, hoja a kulkas zamiolistý

Toulcovky patří mezi nejoblíbenější rostliny do stínu. Těšit se můžete na výšku až 30 cm, lesklé listy a bílé květy na dlouhých stoncích. Mají velmi specifický vzhled, který lidé milují. Důležitá je pro ně pravidelná zálivka. Hoja nepotřebuje příliš mnoho slunečních paprsků. Rostlina má malé, zesílené listy, které jsou dlouhé asi 2 až 3 centimetry.

Jde o velmi nenáročnou rostlinu, kterou příliš mnoho lidí vůbec nezná. Květy jsou malé, bílé a rostou v hroznech. Jejich tvar připomíná malé hvězdy, což je velmi působivé a hezké. Kulkas zamiolistý je také oblíbený, protože se snadno pěstuje a nepotřebuje příliš světla. Kulkas se podobá kapradinám a nemůže být v úplné tmě, ale tmavá místnost mu nebude vůbec překážet v růstu.

Zdroj: https://www.aerifyplants.com/post/10-low-light-houseplants-perfect-for-dark-rooms