Absorpční podložka u baleného masa má několik funkcí. Zdravotně závadná je jen v jediném případě

U baleného masa často narazíte na podložku, která se většinou nachází přímo pod masem. Většina z nás neví, k čemu slouží, a vynořuje se kolem ní mnoho otázek. Někteří lidé se jí obávají a snaží se ji co nejrychleji vyndat a vyhodit do koše. K čemu tedy tato podložka slouží?

Střet s podložkou

S touto podložkou se můžete setkat v baleních s rybami, drůbeží, droby a syrovým masem. Nejčastěji má bílou barvu a je vyrobena z absorpčního materiálu. Vložky v balení s masem se profesionálně nazývají absorpční polštářky a to napovídá i něco o jejich základní funkci. Tyto vložky však hrají i několik dalších úkolů, o kterých se vyplatí vědět.

Doporučený článek:  Před vysokými teplotami potřebují chránit především děti

Absorpční podložka plní v balení s masem tři základní funkce. Jako první absorbuje krev a vlhkost, díky čemuž maso déle vydrží čerstvé. Díky tomu, že vložka v obalu s masem absorbuje vlhkost, se na mase v menší míře vyvíjejí mikroorganismy, proto se i předpokládá, že má antibakteriální funkci.

Zdroj obrázku: Freepik

Funkce podložky

Studie ukazují, že při nákupu masa zákazníci ve velké míře věnují pozornost jeho estetice. Díky absorpční podložce se nám maso zdá chutnější, protože není ponořeno ve vodě a krvi. Většina z těchto podložek je vyrobena ze silikagelu nebo celulózy a je potažena polyethylenem. Pokud vám náhodou absorpční podložka spadne do mísy, ve které připravujete mleté ​​maso nebo jiná jídla, nemusíte se obávat.

Doporučený článek:  Ořechové listy jsou cennější než samy vlašáky. Udrží bystrou mysl i mladistvý vzhled

Tato podložka nepředstavuje žádnou hrozbu pro zdraví. Horší je, pokud vám tato podložka spadne na pánev. Tento typ plastu není určen k zahřívání, takže může uvolňovat sloučeniny, které nejsou dobré pro naše zdraví. Samozřejmě pokud jde o jednorázovou situaci, že hned po pádu podložku vytáhneme, nic se neděje a neublíží nám. Pokud však začne tát, takové jídlo již není vhodné ke konzumaci.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/summer-grilling/meats/meat-packaging-absorbent-pad