Alkohol poškozuje tělo nejen zevnitř. Ubírá především na kráse, pokožka, vlasy i nehty trpí

Nadměrná konzumace alkoholu škodí nejen zdraví, ale i kráse. První známky jsou viditelné na kůži, kde se objevuje zarudnutí a otok. Navíc alkohol urychluje procesy stárnutí, což prozradí četné vrásky a tmavé kruhy pod očima. Po čase se přidá vypadávání vlasů a slábnoucí nehty, ale i další nepříznivé projevy.

Dehydratuje organismus

Častá konzumace alkoholu vyplavuje z těla cenné minerály a vitamíny, které jsou zodpovědné za pevnost a hydrataci pokožky. Tělo s alkoholem zachází jako s toxinem, čímž se ještě víc dehydratuje. K jeho vyloučení je totiž třeba velké množství vody. Alkohol urychluje proces stárnutí pokožky, což je způsobené dehydratací a sníženou tvorbou kolagenu.

Doporučený článek:  V zimě ptáky potěší krmítko plné dobrot. Ne vše do něj ale patří

Při častém pití alkoholu se z těla vyplaví zinek, minerál zodpovědný za silné vlasy a nehty. Jeho nedostatkem budou vlasy matné, lámavé a roztřepené, nehty se budou lámat a vypadat nezdravě. Všechny tyto problémy ještě umocní zmíněná dehydratace organismu. Může dojít i k prasknutí kapilár v obličeji, které se při konzumaci alkoholu roztahují a ztrácejí pružnost. To se projeví viditelnými slabými červenými žilkami kolem tváří a nosu.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsobuje kruhy pod očima

Po probdělé noci si můžete všimnout tmavých kruhů pod očima. To samé nastává při nadměrné konzumaci alkoholu. Tělo je dehydratované a na obličeji se tvoří otoky, které způsobuje uvolňování hormonu snižujícího účinnost ledvin. Tak dochází k výskytu tmavých kruhů pod očima, kvůli kterým vypadáme starší.

Doporučený článek:  Meloun perfektně osvěží a vynikne v salátu i smoothie. Jeho konzumace ale může uškodit

Pokud se alkohol pije uvážlivě a v rozumné míře, není pro člověka, který nemá žádné zdravotní kontraindikace, nebezpečný. Je to však psychoaktivní látka, která může tělu hodně ublížit a snadno na ní vzniká závislost. Pokud si čas od času trochu alkoholu dopřejete, vzhled pokožky, vlasů a nehtů to neovlivní. Nezapomínejte ale na doplňování chybějících elektrolytů, které sníží pocit únavy a zabrání dehydrataci organismu.

Zdroj: https://www.refinery29.com/en-gb/giving-up-alcohol-skin-hair-nails-benefits