Alkohol způsobí nejen kocovinu. Na následky myslí málokdo, na váze pak přijde šok

Alkohol není pro naše tělo tím nejlepším, ale patří mezi stimulanty, které jsou velmi oblíbené. Dokáže nás dostat do správné nálady, a i když se alkoholu spousta lidí nevyhýbá, možná by se měli zamyslet nad tím, jestli do svého těla dobrovolně dostávat látky, které mohou ovlivnit zdraví. Proč alkohol způsobuje kilogramy navíc a jaký druh alkoholu patří mezi nejkaloričtější? Jak alkohol souvisí s cukrovkou?

Nadváhu může způsobovat alkohol

Nadváha je celosvětovým problémem. Jedním z důvodů, proč se tak děje, je právě pití alkoholu. Jsou to vlastně prázdné kalorie, které do svého těla dostanete, ale tělo je nijak nemůže využít. Jestliže tak trpíte pivním břichem nebo máte sklony k nadváze nebo obezitě, měli byste alkohol vynechat úplně. Alkohol totiž způsobí, že budete při jeho pití více jíst smažené pokrmy, například chipsy.

Doporučený článek:  Kočičí jídelníček má svá pravidla. Malé šelmy nepohrdnou masem ani něčím dobrým na zub

Náchylnější k přibírání kilogramů jsou muži, protože alkoholu konzumují mnohem více než ženy, především pivo. Pánové si také rádi dávají tvrdý alkohol. Kromě toho, že budete více jíst, můžete mít po požití alkoholu problémy usnout a spánek bude trhaný a přerušovaný. Ráno pak nastává kocovina a stav, ve kterém nebudete schopni normálně fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký alkohol má nejvíce kalorií?

Jestliže jdete na večírek a bojíte se, abyste to nepřehnali, je nejlepší se vzdát veškerého alkoholu. Raději si dejte perlivou vodu nebo ovocný džus. Víte, jaký druh alkoholu patří mezi nejkaloričtější? Přinášíme seznam, podle kterého se možná budete rozhodovat, než si dáte skleničku. 100 ml piva obsahuje 43 kcal, vodka má na stejné množství 174 kcal. Suché bílé víno má 66 kcal, sladké bílé má okolo 100 kcal.

Doporučený článek:  Vrásčité prsty po koupání mají překvapivě praktický důvod. Mohou usnadnit i domácí činnosti

I hubení lidé, kteří často konzumují alkohol, mohou mít spoustu tuku v těle. Většinou se ale ukládá kolem vnitřních orgánů, a tak nebude vidět. Navíc například piva se konzumuje mnohem větší množství než třeba vodky, která se pije po panácích.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/Alcohol-and-weight-gain, https://www.cdc.gov/alcohol/fact-sheets/alcohol-use.htm, https://www.alcohol-focus-scotland.org.uk/news/alcohol-a-global-concern/, https://www.hackensackmeridianhealth.org/en/healthu/2023/06/14/heres-how-alcohol-affects-your-sleep, https://www.nhs.uk/live-well/alcohol-advice/calories-in-alcohol/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4338356/