„Ano, podváděl jsem tě, ale abych zlepšil naše manželství,“ vysvětloval jsem ženě provalenou nevěru

Téměř dva roky jsem žil dvojím životem, což byla hra, o které jsem si myslel, že ji mám pod kontrolou. Že jsem natolik opatrný a že si dávám tak dobrý pozor, že se prostě nemůže nic stát. Když však něco trvá dlouho, začnou se dělat chyby. A já nebyl výjimkou. Pravda je taková, že nikdy nemáte kontrolu nad takovou situací, jenom iluzi kontroly. Myslíte si, že je to v pořádku, ale není. Má nevěra byla odhalena a všechny ty roky opatrnosti byly marné. Má žena to zjistila a já jsem to nemohl popřít. Ani jsem to popřít nechtěl, postavil jsem se k tomu čelem, jako chlap.

Doporučený článek:  „Můj starý vrak je mnohem ekologičtější než nové auto plnící normy,“ hádal jsem se na STK

Celé to začalo, když náš intimní život začal skřípat. Myslel jsem si, že pokud najdu uspokojení jinde, můžu být šťastnější a naše manželství by z toho mohlo těžit. A skutečně to byla pravda. Už jsem nebyl tak naštvaným, podrážděný, doma vše klapalo jako nikdy. S milenkou to bylo jednoduché, bez závazků, bez stresu, jenom čisté potěšení, které mi doma chybělo. A toma zase vládla domácí pohoda, jezdili jsme na výlety, dovolené, trávili spolu s manželkou volný čas. Všechno se zdálo být v pořádku. Po provalení nevěry jsem zjistil, že jsem si tím zkomplikoval život mnohem víc.

Doporučený článek:  Malá ložnice – 5 zásad správného uspořádání

Pak přišel den, kdy se vše provalilo. Když mi žena položila otázku, neměl jsem kam utéct. Přiznal jsem se a řekl jsem jí pravdu, s tím, že jsem to dělal pro zlepšení našeho vztahu. Zní to jako klišé, a je mi jasné, jak se to musí jevit zvenčí. Žádné výmluvy a vysvětlení nemohly změnit fakt, že jsem ji zranil. Zbývalo mi jen doufat, že najdeme cestu, jak z toho ven, ale v hloubi duše jsem věděl, že to bude cesta trnitá. Nešlo jen o sex, šlo o důvěru, kterou jsem porušil, a o to, co jsme spolu budovali. Ať už to bude jakkoliv, vím, že tohle byla chyba, která mi navždy změní život. Ať už se rozhodne jakkoliv, budu to respektovat, protože jsem ji zklamal tím nejhorším možným způsobem. A teď musím čelit následkům svých činů. Ale část viny je také na ní, protože odmítat intimní soužití v manželství není ideální.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek