Aspirin nejen na bolest hlavy. Použijte ho také na popraskané paty.

Popraskané paty trápí nejednu ženu. Hlavně v létě se nohám, a hlavně patám nedostává dostatek hydratace. Kůže na patách má tendenci praskat. Nohy praskají z mnoha důvodů: buďto z nedostatku péče, důsledkem nedostatku vitamínů, nošením nepohodlné obuvi, či také metabolickými poruchami. Vhodným způsobem, jak se prasklin na patách zbavit je buďto návštěva pedikúry, nebo se o paty budete muset pečlivě a pravidelně starat doma. Máme pro vás radu, jak dát ošklivým nohám sbohem. Stačí jen pár ingrediencí, trpělivost a popraskaná chodidla, mozoly, či kuří oka budou minulostí.

Doporučený článek:  Regenerační koupele pro suché a popraskané paty: hýčkejte svá chodidla tím nejlepším

Recept na domácí péči o nohy

Aspirin, zázračný lék na různé bolesti. Nemusíte jej však použít jen vnitřně. Zkuste i tento recept na léčivou směs na popraskané paty. Do misky, nebo hmoždíře nasypete několik tablet aspirinu. Aspirin rozdrťte na prášek a přidejte k němu 10 až 250 ml 70% alkoholu. Takto vzniklý roztok důkladně promíchejte, aby se aspirinový prášek úplně rozpustil. Roztok nalijte do malé skleněné lahvičky, uzavřete a uchovejte alespoň tři dny na tmavém a chladném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak domácí směs na paty aplikovat?

Jakmile uběhnou minimálně 3 dny, je vše připraveno k aplikaci přímo na postižené místo. Stačí tedy namočit gázový polštářek do roztoku a přiložit jej přímo na popraskané paty. Takto ošetřenou část těla obvažte obvazem, na něj natáhněte bavlněné ponožky. Nohy nechejte s léčivou směsí přes noc v teple.

Doporučený článek:  Popraskané paty už vás trápit nemusí. Spolehnout se můžete na kouzelný prášek z kuchyně

Ráno si gázu sundejte a omyjte si nohy teplou mýdlovou vodou. Nohy důkladně natřete krémem, aby získaly potřebnou hydrataci.  Pokud budete tento postup opakovat denně po dobu 15 dnů uvidíte, jak se vám popraskané nohy vyléčí.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/cracked-heels-causes-home-remedies-prevention-and-more-5214946