Avokádo je napěchované zdravím. Organismus udrží v dokonalé harmonii, podpoří dokonce hubnutí

Zelená nenápadná zelenina, která v sobě skrývá mnoho blahodárných látek. Díky avokádu se naše tělo dokáže vypořádat se špatným cholesterolem a také napomáhá snižovat vysoký tlak. Avokádo obsahuje mnoho vitamínů i minerálních látek, které příznivě působí také na snižování tuku v těle. Proto se výborně hodí pro lidi, kteří chtějí nebo potřebují snížit svou hmotnost. Koukněme se tomuto zelenému pokladu na zoubek.

Co bychom o avokádu měli vědět?

Avokádo je staré asi sedm tisíc let. Je bráno nejen jako chutná, ale také velmi zdravá potravina. Dělají se z něj pasty, pomazánky, omáčky, ale také se dá nakrájet do salátů nebo použít místo másla. Avokádo obsahuje velké množství vitamínu C (8 mg), E (1,30 mg), A (0,007 mg). Tyto vitamíny jsou známé jako vitamíny mládí, tedy příznivě působí na pružnost pleti. Obsahuje také řadu vitamínu B, který je nezbytný pro využití energie z potravin. Kromě vitamínů je pokladnicí makroživin, jako je fosfor, vápník, hořčík, draslík a také sodík. Obsahuje železo, měď, zinek, mangan a také až 14 aminokyselin.

Zdroj obrázku: Freepik

Avokádo proti cholesterolu

Avokádový olej obsahuje mononenasycené tuky a snižuje počet LDL lipoproteinů v těle. Tyto proteiny zapříčiňují ukládání cholesterolu v organismu. Důkaz najdeme u obyvatel středomořských zemí, kteří avokádo konzumují s oblibou. Srdeční onemocnění se u nich objevuje velmi vzácně.

Doporučený článek:  Cibule má mnoho využití, do zdravého jídelníčku patří

Avokádo a kalorie

Energetická hodnota této „zelené hrušky“ je na 100 gramů pouze 169 kcal. Výhodou avokáda je také to, že z 80 % obsahuje zdravé mononenasycené tuky. Glykemický index tohoto pokladu je pouhých 40. Jeho konzumací snížíte glykemii, což ocení hlavně diabetici.

Avokádo pro domácí mazlíčky? Nikdy!

Tato pochutina se určitě nedoporučuje podávat psům, kočkám, koním, králíkům, papouškům ani rybičkám.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/avocado-nutrition