Banánové hnojivo je ideálním doplňkem pro orchideje nebo kapradiny

V dnešní době se stále více lidí snaží myslet ekologicky, a tak využívají všech prostředků, které mohou. Nejvíce je to vidět při péči o domácnost nebo o pokojové rostliny. Jednoduché hnojivo si můžete připravit i z banánových slupek, které jindy skončí v koši. Vaše květiny vám budou za takovou péči velmi vděčné.

Jednoduché a rychlé

Existuje několik způsobů, jak použít banánovou slupku k péči o rostliny. Všechny metody však kombinují počáteční fázi, kterou si za žádných okolností nelze nechat ujít. Jedná se o důkladné vyčištění slupky nejen od viditelných nečistot, ale především od zbytků možných chemikálií, které mohly být použity při pěstování banánů. Extrakt z banánových slupek lze snadno připravit.

Doporučený článek:  Zkušený zahradník cibulové slupky nikdy nevyhodí. Dobře ví, jakým pokladem pro rostliny jsou

Jedná se o nejuniverzálnější přípravek, který je vhodný pro použití doma i na zahradě. Umyté slupky rozdělte na menší fragmenty. Vložte je do litrové nádoby, zalijte teplou vodou a nechte dva dny stát na stinném místě. Potom směs smíchejte s čistou vodou ve stejném poměru 1 : 1. Pak je hnojivo připraveno k použití. Použijte k zalévání rostlin nebo nalijte do láhve s rozprašovačem. V této formě bude snazší poradit si se mšicemi, které se usadily na vzdušných částech rostlin.

Doporučený článek:  Semišové boty jsou nadčasové, správná péče udrží jejich krásný vzhled
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny, které potěšíte

O tom, že banánové slupky se nevyplatí odepisovat ihned po ochutnávce ovoce, svědčí skutečnost, že hnojivo z nich připravené mnozí zahradníci považují za prostředek pro speciální úkoly. Funguje dobře v péči o nejnáročnější rostliny. Hodí se perfektně pro kvetoucí exempláře a stimuluje je k produkci početnějších a majestátnějších květů.

Z tohoto důvodu mnoho lidí používá hnojivo z banánových slupek pro orchideje, ale také pro okřídlené květy. Ve skutečnosti je to univerzální prostředek, který je vhodný i pro použití s ​​jinými druhy. Dracéna a kapradiny na to reagují velmi dobře. Podporuje hezkou barvu a dobrý stav dekorativních listů. Může být úspěšně použito také pro zahradní plodiny, včetně trvalek a kvetoucích keřů. Je známé svým příznivým účinkem na stav růží v zahradě a pro lepší chuť rajčat.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/banana-peels-as-fertilizer