Během topné sezony se málokdo stará o kvalitu vzduchu. Hrozí přitom nepříjemné následky

Kvalita ovzduší bohužel neustále klesá, a je tak nasnadě přemýšlet o tom, jak vyčistit vzduch především v domácnosti, kde se neustále přes zimu topí a moc se nevětrá. Bohužel to má své následky, protože kvůli špatnému vzduchu se vám doma bude hůře dýchat a spánek nebude kvalitní. Jak docílit správného ovzduší a jak vzduch čistit?

Pozor si musí dát především astmatici

Problémy s dýcháním, pokud se pravidelně nevětrá a nečistí domácí vzduch, budou mít především starší lidé nebo lidé s astmatem a kardiovaskulárními problémy. Větrání je jedním ze způsobů, jak vzduch vyčistit levně a hlavně efektivně. Stačí k tomu přitom jen několik minut denně, aby se vzduch vyměnil, a bude se vám znovu lépe dýchat. Větrejte především v ložnici, ve které trávíte nejvíce času.

Koupit si můžete také čističky vzduchu, které jsou sice dražší, ale také mají své účinky. Čističku pak stačí postavit do místnosti, kterou chcete vyčistit, a zapnout. Kromě toho jsou přírodními čističi vzduchu také některé druhy rostlin, které se vyplatí koupit. Některé ovzduší zbaví toxických látek, příjemně voní a krásně vypadají. Mnoho druhů také můžete dát do koupelny, protože jim nevadí tmavá místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelně doma uklízejte a mějte po ruce osvěžovač

Kvalita vzduchu souvisí také s jednoduchým úklidem. Kvůli prachu velmi často kýcháme a dýcháme částečky, které pro naše tělo nejsou vhodné. Pokud budete pravidelně uklízet, bude se vám v domácnosti lépe dýchat a budete mít navíc příjemný pocit z toho, že jste něco udělali a zvládli to. Zametejte podlahu, utírejte prach na nábytku a pravidelně také perte ložní prádlo, ve kterém se mohou usadit roztoči.

V každé domácnosti byste dnes měli najít osvěžovače vzduchu nebo difuzéry, které nejen vyčistí vzduch, ale dnes už i krásně vypadají. Pak už záleží na vás, jakou vůni si vyberete a jakou se necháte unést. Mnoho lidí miluje vánoční vůně nebo citrusy, které patří mezi hodně aromatické.

Zdroj: https://www.accuweather.com/en/health-wellness/six-ways-to-keep-your-homes-air-clean-this-winter/653387