Bez budíku jsou rána mnohem klidnější. Jednoduchá technika naučí mozek probouzet se přirozeně

Až 85 procent světové populace používá budík, aby ráno vstali z postele. Pro většinu z nás rána začínají hlasitým zvukem, který obvykle vydává telefon. My vám však prozradíme, jak je možné se i v moderní dobře probudit přirozeně v hodině, ve které si naplánujeme.

Vytvořte si rutinu

Představte si, že se vzbudíte s prvními slunečními paprsky, které padají do vaší ložnice. Pravděpodobně patříte do té části společnosti, která si neumí představit probuzení bez budíku. A to v žádném případě není vynález moderní doby. Pokud byste chtěli odstranit budík ze svého života, nezbytným krokem ke splnění tohoto plánu bude vytvoření rutiny.

Doporučený článek:  Česnek podpoří orchideje v dalším kvetení

Plánovaná rutina vycvičí mozek, aby se v určitých časech přirozeně probudil. Časový rámec je něco, co vám přijde přirozené, když zjistíte, ve kterých časech dne se cítíte nejvíce soustředění a kdy se cítíte více unavení. Proto stojí za to začít si vést deník a stanovit si pevný čas, ve který budete chodit spát. První dny nebo týdny byste se měli ujistit budíkem a postupně si všímat rozdílů.

Zdroj obrázku: Freepik

Postarejte se o přirozené světlo

Dalším způsobem, jak si usnadnit probouzení bez budíku, bude zavedení přirozeného světla do ložnice. Když půjdete spát a necháte žaluzie nebo záclony roztažené, způsobí to, že ráno půjde do ložnice mnohem více přirozeného světla, a vy se budete moci probudit do slunečních paprsků. Vystavení přirozenému světlu inhibuje produkci melatoninu, spánkového hormonu, což vám usnadní probuzení.

Doporučený článek:  Proti plísni v domácnosti lze zakročit octem, jedlou sodou nebo peroxidem vodíku

Dbejte také na spánkovou hygienu a vyhýbejte se stresu. Vědci doporučují hodinu a půl před spaním odložit zařízení, která produkují modré světlo. Používání notebooků a mobilních telefonů i několik hodin před spaním může snížit hladinu melatoninu až o 50 procent. Je to hormon v těle, který dává signál našemu tělu, že je čas zpomalit. Před spaním je také třeba uklidnit se a snížit stres, který se nahromadil během celého dne.

Zdroj: https://www.sleepadvisor.org/how-to-wake-up-without-an-alarm/