Běžné opalovací mléko nemusí pokožce prospět. Díky kokosovému oleji jí dodáte to nejlepší

V létě milujeme slunce a opalování. Je to aktivita, při které si odpočineme, získáme bronzově opálenou pokožku a také doplníme vitamin D. Důležité je ale dbát na pravidla, kterými zajistíte, že pokožka nebude spálená, červená a podrážděná. Pomoci může jednoduchý olej, který seženete nejen v obchodě se zdravými potravinami.

Většina olejů je plná chemie, zvolte přírodní olej

Jestli se chcete opálit přírodní cestou, rozhodně byste neměli zkoušet různé oleje z drogerií a lékáren. Ty jsou plné škodlivých a mnohdy i toxických látek, které mohou tělu uškodit. Pomoci si můžete kokosovým olejem. Poradíme, jaké tři různé metody použít, pokud chcete být krásně opálení.

Doporučený článek:  Poznejte netradiční využití olivového oleje: přinášíme důvody, proč ho stále mít doma

Kokosový olej je známý svými vlastnostmi. Neochrání sice před slunečními paprsky na sto procent, rozhodně je to ale lepší varianta než kupované oleje. Pravidelné používání zajistí, že bude pokožka vláčná a chráněná před různými infekcemi. Před použitím je dobré kokosový olej rozpustit, stačí ho jen promnout a namazat si celé tělo. Každých 10–15 minut opakujte masírování olejem. Na přímém slunci byste ale neměli zůstávat více jak 20 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro zdraví pokožky i těla stačí 20 minut pobytu na slunci

Z kokosového oleje si snadno vyrobíte opalovací olej, který budete mít kdykoliv při ruce, a navíc budete vědět, že je přírodní a jeho suroviny jsou pro tělo bezpečné. Smíchejte 2 lžičky oleje z vlašských ořechů, avokádového oleje a sezamového oleje. K tomu přidejte 5–10 kapek kokosového oleje a nakonec vanilkovou esenci. Smíchejte přísady v 1/4 hrnku kokosového oleje a směs nalijte do tmavé nádoby. Můžete ho použít, kdykoliv budete potřebovat.

Doporučený článek:  V zimě čelí organismus mnohým výzvám. Se správnou prevencí si udržíme krásu i zdraví

Třetí metodu použijete na již opálenou pokožkou. Spojte kokosový olej a černý čaj a získáte tím olej, který udrží pokožku vláčnou a předejde vráskám a ochabnutí. Vodu uvařte, přidejte tři sáčky černého čaje a nechte několik minut louhovat. Poté přidejte 1/4 hrnku kokosového oleje a 1/4 hrnku lanolinového oleje. Promíchejte a nalijte do uzavřené nádoby. Pomocí kokosového oleje získáte krásnou opálenou pokožku bez toho, že byste svému tělu ubližovali.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/use-coconut-oil-tanning/