Bílé tenisky mohou znovu zářit čistotou. Stačí zajít do kuchyně nebo do koupelny

Čištění bílých tenisek může být náročná činnost, protože se snadno zašpiní. Stačí jedna procházka venku za nepříliš hezkého počasí, a jsou zablácené, plné nečistot a dostat se mohou i dovnitř. Jak ale tenisky vyčistit tak, aby byly znovu bílé a mohli jste je nosit dnes a denně? Důležitá bude pravidelnost.

Bílé tenisky se budou hodit ke všemu

Bílé tenisky jsou univerzální obuv, která se hodí nejen ke kalhotám, ale můžete je nosit také k sukni. Budou navíc vypadat dobře s jakoukoli jinou barvou, a proto jsou oblíbené téměř v každém botníku. Bohužel se hodně lidí necítí na to je nosit, protože vědí, že hned při první procházce už bílé rozhodně nebudou. Při pravidelném čištění ale můžete docílit toho, že budou nositelné ještě několik měsíců.

Doporučený článek:  Ze zbytků mýdla lze snadno vyrobit krásný dárek nebo oblíbené mýdlové vločky

Důležité je nejen čištění, ale také prevence, aby se tolik nešpinily. Jak tomu zamezit? Pomoci si můžete domácími prostředky, které máte doma nebo je snadno seženete. Po každé procházce je vhodné je otřít vlhkým hadříkem, abyste odstranili nečistoty. Světlé boty pak nenoste v počasí, které k tomu není určené. Déšť, bláto nebo sníh by je mohly poškodit. Některé bílé tenisky můžete vyprat v pračce, ale není jich mnoho.

Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte botám raději ruční péči

Některé modely tenisek sice můžete dát do pračky, musíte ale počítat s tím, že se mohou poškodit a může se ve švu udělat díra nebo se mohou jinak znehodnotit. Pokud nebudete postupovat podle návodu od výrobce, ani je pak nebudete moci vyreklamovat. Proto raději tenisky čistěte ručně. Připravit si na to můžete například jedlou sodu nebo zubní pastu. Jsou to levné prostředky, snadno dostupné a navíc ekologické.

Doporučený článek:  Tabletu do myčky lze využít také do pračky. Spotřebič vyčistí a prodlouží jeho životnost

Jedlou sodu můžete smíchat s octem, protože je to nejlepší kombinace na špinavé tenisky. V misce s vodou smíchejte obě suroviny s vodou v poměru 2 : 1 : 1 a pomocí houbičky naneste na obuv. Pomůže také citronová šťáva nebo již zmíněná zubní pasta. Tu vetřete do bot, dejte je do vody a otřete. Fungovat bude i prostředek na mytí nádobí.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/how-to/how-to-clean-white-shoes