Ceny nemovitostí nutí lidi stěhovat se do menšího. Takhle vypadají byty těch, co žijí na pár čtverečních metrech

Malé byty jsou prostě levnější, ale kde je ona únosná mez? Potřeba bydlení nutí lidi dělat šílené věci. A tak bydlí doslova na pár metrech čtverečných. A jinou volbu nemají. Tento fakt platí nejenom v České republice, ale i kdekoliv na světě. Čím menší je nemovitost, tím je také levnější. A je jedno, zda mluvíme o koupi, nebo o nájmu. Je ale přežívání v těch nejmenších bytech reálně zvládnutelné?

Vše v jednom

Naše cesta povede do Japonska, do Tokia, kde to s nabídkou ubytování také není nijak růžové. A tak lidé často berou, cokoliv je k mání. Příkladem je i tato nemovitost, která budí otázky, zda je takové bydlení vůbec únosné. Zkuste si představit, že ze svého domu nebo bytu o několika místnostech budete přesunuti do místnosti jediné. A v ní je vše. Ložnice, koupelna, sprcha, toaleta i místo na trávení volného času.

Bydlení bez komfortu

Na jednu stranu musíme říct, že daný člověk má kde složit hlavu, že má kde bydlet. Na stranu druhou si ale musíme položit otázku, zda je takové bydlení vůbec komfortní? A jak dlouho se v něčem takovém vůbec dá bydlet? A nehrozí, že dříve nebo později se budou nemovitosti ještě zmenšovat a člověk bude mít méně životního prostoru než kdejaký domácí mazlíček? Bydlení má být místem, kam si jdeme po náročném dni odpočinout a kde se cítíme dobře. O této nemovitosti v Japonsku se to ale říct nedá.

Prohlídka šokuje

Těžko si dokážeme představit něco, co nevidíme. Proto vyrazíme na prohlídku. Po otevření dveří se objeví velká skleněná okna a vše vypadá nadějně. Ale potom přijde zklamání. Tento miniaturní byt nabídne postel, s boční stěnou, na které je z druhé strany umyvadlo. Vedle něho je v rohu sprcha. A nedaleko postele chemická toaleta. Pozitivně může vypadat otevírací okno do zahrady, kdyby před ním bohužel nebyla zeď a prostor pár desítek centimetrů.

Základní životní potřeba?

Bydlení stále považujeme za jednu ze základních životních potřeb. Je ale něco takového tato nemovitost, která ji splňuje? Silně o tom pochybujeme. Když se ale člověk dostane do velké finanční tísně, je rád i za toto. Ale k dlouhodobému žití je to zcela nevhodné místo.

Zdroj: YouTube