Černé oblečení potřebuje speciální péči. Sytou barvu pomůže udržet oblíbený nápoj

Černá barva sluší všem. Najdete ji v každém šatníku, a protože podle všeho černá zeštíhluje, volí ji především ti, kteří mají nějaký kilogram navíc. Můžete ji kombinovat s různými barvami a hodí se na každou příležitost. Jak ale udržet černou barvu skutečně černou? Po několika vypráních může barva vyblednout a oblečení už nebude tak krásné a barva jasná. Jednoduchými triky ale můžete blednutí černé barvy zabránit.

Proč vůbec černé oblečení bledne?

Černé oblečení má tendenci blednout hned z několika důvodů. Většinou si za to mohou lidé sami, protože nedbají toho, jak se černé oblečení má správně vyprat. Prádlo může vyblednout velmi rychle, černé barvě je nutné věnovat větší péči. Používáte správný prostředek na praní, perete černou barvu zvlášť? I to mohou být důvody, proč oblečení bledne.

Doporučený článek:  Balkon je lákavým útočištěm pro holubí návštěvníky. Vyžene je pořádek a hluk

Můžete barvu znovu navrátit, a to pomocí jednoduchých triků. Jestli nechcete investovat do drahých prostředků, vyplatí se mít po ruce takové, které jsou levné a dostupné. Káva nebo černý čaj mohou pomoci! Stačí si uvařit horký nápoj a nalít ho do přihrádky v pračce, nebo přímo do bubnu. Budete překvapení, jak to bude fungovat. Pokud chcete obnovit černou barvu, postačí jen polovina sklenice, ale v případě horší situace můžete do pračky nalít celou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nadměrné používání čaje nebo kávy může způsobit usazeniny

Metoda je velmi spolehlivá, ale přesto byste si měli dávat pozor, jak často kávu nebo čaj používáte. Zbavte se kávové sedliny předem, protože v pračce se může usadit a poškodit filtr, který se snadno ucpe. Prádlo tak bude nejen nevyprané, ale navíc ještě zanesené. Káva bude navíc fungovat jen na tmavé nebo černé oblečení. Na jiných barvách může udělat skvrny.

Doporučený článek:  Vyžeňte nezvané hosty ze svého domova oblíbeným kořením. Po jeho použití se už neodváží zpět

Káva i čaj mohou zanechat skvrny na zubech, nádobí nebo mohou ucpat odpady. Proto je nutné je po použití v pračce z bubnu důkladně vyčistit. Předpokládáme, že kávu na obnovu černé barvy nebudete používat často. Pračku vyčistíte lahví octa, kterou do bubnu nalijete, a zapnete pračku na nejdelší program a na nejvyšší teplotu.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee