Červený pruh na kůži může mít více příčin, lékař doporučí další postup

Červený pruh na pokožce není nic jiného než lymfangitida. Onemocnění může způsobit mnoho nepříjemných příznaků a je nutné podstoupit vhodnou léčbu. Někteří lidé si myslí, že červený pruh na kůži znamená blízkou smrt. Je to skutečně pravda a měli byste se tohoto znamení tolik obávat?

Příčiny a příznaky červeného pruhu na kůži

Většinou jsou příčinou lymfangitidy bakterie v těle. Zdrojem jsou běžně zanedbané řezné rány, kožní abscesy nebo jiné rány na kůži. Červený pruh způsobují streptokoky, které se mohou vyvinout z řezných ran a některých druhů plísní. V některých případech je červený pruh také znakem rakoviny, obvykle lymfomů a Hodgkinovy choroby.

Doporučený článek:  Tloustnutí i vysoký tlak: nahraďte jednoduché sacharidy zdravější variantou, možností je mnoho

Charakteristickým příznakem je náhlý výskyt červeného pruhu na kůži. Může vést dokonce v několika liniích. Zánět v těle způsobí také palčivou pulzující bolest a silný otok na postiženém místě. Obvyklá je i vysoká horečka (až 40 stupňů), zimnice nebo bušení srdce. Běžná je také snížená chuť k jídlu, proto lidé s tímto onemocněním většinou méně jedí.

Zdroj obrázku: Freepik

Předzvěst blízké smrti?

Říká se, že červený pruh na kůži, hlavně směrem k srdci, je předzvěstí blízké smrti. Není to zcela pravda. Neléčená lymfangitida může skutečně způsobit nebezpečnou sepsi, ale to se nestane hned. Tok lymfy není stejně rychlý jako průtok krve a potřebuje čas. Když navštívíte lékaře dost brzy po vytvoření červeného pruhu na kůži, nemusíte se ničeho obávat.

Doporučený článek:  Zdravá detoxikace pročistí střeva a vrátí tělu ztracenou energii. Tři jednoduché varianty zvládne dodržet každý

Možnosti léčby červeného pruhu

Jakmile objevíte červený pruh na kůži, jděte okamžitě za svým lékařem. Ten provede diagnostiku a předepíše vám vhodná antibiotika. Díky tomu se zabrání šíření infekce do dalších částí těla. Navíc vám správně ošetří ránu, kvůli které se lymfangitida vytvořila. Jakmile se bakterie dostanou do krevního řečiště, musí lékař radikálně zasáhnout. Zapotřebí je hodně tekutin, sledování životních funkcí a v některých případech i oxygenoterapie nebo intubace.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/lymphangitis