Chyby během vaření rajčatové polévky snižují její kvalitu

Rajčatová polévka patří mezi oblíbené druhy, a to hlavně během léta. Oblíbená zelenina podávaná s nudlemi chutná jednoduše skvěle. Čerstvá rajčata jsou základem zdravé stravy a pro naše tělo je jejich konzumace velmi důležitá. Odborníci ovšem varují, že byste měli vždy používat čerstvá rajčata, i když mnoho lidí používá hotové omáčky nebo konzervovaná rajčata.

Co nejíst, když chcete předcházet rakovině?

Jsme to, co jíme. Většina z nás si to dnes již uvědomuje a podle toho se také stravuje. Strava má obrovský vliv na naše zdraví a vývoj nejrůznějších onemocnění. Každodenní jídelníček musíte sestavovat tak, aby podporoval váš organismus. Konzumací kvalitních potravin můžete snížit riziko nemocí a rakovina je jednou z nich.

Protirakovinná strava se musí skládat hlavně z čerstvých a lokálních produktů. Založit byste ji měli na ovoci a zelenině, které jsou bohaté na živiny, vitamíny a minerály. Jestli chcete ve svém životě snížit riziko rakoviny, měli byste se vyhýbat zpracovaným potravinám, rychlému občerstvení a surovinám, které obsahují škodlivé konzervační látky. Nejlepší je přirozená a domácí strava.

Zdroj obrázku: Freepik

Co nikdy nedávat do rajčatové polévky?

Odborníci věří, že bisfenol A (BPA) přispívá k rozvoji mnoha onemocnění (včetně rakoviny). Tato látka je pro zdraví škodlivá a bohužel se používá při výrobě plastových obalů, potravinářských obalů a hliníkových plechovek. Do těla se může dostat v případě, že sníme potraviny v těchto obalech prodávaných. Z tohoto důvodu byste se měli vyhýbat potravinám, které jsou takto opatřeny.

K tomu se řadí také rajčata v konzervě. Jestli chcete používat konzervovaná rajčata, měli byste se v první řadě podívat na samotnou plechovku. Je-li na ní uvedeno „BPA free“, můžete je klidně použít beze strachu o vlastní zdraví. Až budete příště vařit rajčatovou polévku, omáčku nebo jiný pokrm s rajčaty, snažte se vždy používat čerstvou zeleninu (ideálně v bio kvalitě).

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/bpa/faq-20058331, https://arnika.org/en/news/bisphenol-a-danger-hidden-in-food-packaging, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4602822/, https://www.webmd.com/cancer/ss/slideshow-cancer-fighting-foods, https://www.eurekalert.org/news-releases/535336, https://healyeatsreal.com/why-you-should-never-use-canned-tomatoes/