Chytré triky pro stále krásné oblečení: zachová si sytou barvu a všechny skvrny zmizí

Jestliže chcete mít nové černé oblečení pořád černé, možná stojí za to vyzkoušet domácí metody, které černou barvu na oblečení zafixují, a vy ho budete moci vyprat bez obav, že by vybledlo nebo zešedlo. V mnoha případech totiž stačí zajít do kuchyně a najít tam suroviny, které pomohou. Jsou levné, účinné a pro přírodu šetrné.

Jaké zvolit přírodní barvivo na látky?

Prvním pomocníkem může být káva, kterou najdeme snad v každé domácnosti. Oblečení díky ní bude vypadat nejen jako nové, ale také ho udržíte několik let krásné a nebudete muset utrácet za nové kousky. Kávový nálev je totiž přírodním barvivem, které skutečně pomůže. Pokud tedy máte hodně černého oblečení, vyplatí se tuto metodu vyzkoušet, protože vám ušetří peníze.

Doporučený článek:  Jak to udělat, aby šperky vypadaly stále jako nové?

Stačí přidat k normálnímu praní hrnek silné kávy. Nápoj ale nemíchejte s klasickým práškem, který používáte. Dejte kávu do vedlejší přihrádky v pračce. Kromě tohoto nápoje můžete vyzkoušet také černý čaj. Tmavé prádlo pak vložte do pračky, přidejte kapsli nebo prášek a máte připraveno. V domácnosti najdete také suroviny, které pomohou od skvrn.

Zdroj obrázku: Freepik

Na skvrny dobře funguje citronová šťáva a soda

Jestliže bojujete s těžko odstranitelnými skvrnami na oblečení, domácí prostředky mohou pomoci také tady. Bílé oblečení vybělíte například aspirinem, stačí jednu tabletu rozdrtit a přidat k pracímu prášku. Pokud se hodně potíte a máte na bílém oblečení žluté skvrny, snadno je vyčistíte pomocí citronové šťávy a jedlé sody. Směs nechte na oblečení několik minut působit a poté dejte klasicky vyprat.

Doporučený článek:  Pecka z avokáda je skvělá do kosmetiky i pro dekoraci. Odteď už ji nevyhodíte

Těžko odstranitelné mohou být také skvrny od vína nebo od krve. Ty můžete zkusit vyčistit například bílým octem, který také nechte 15 minut působit, a oblečení pak vyperte, jak jste zvyklí. Domácí metody neuškodí materiálům, ze kterých je oblečení vyrobené.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee