Čím víc cukru, tím lépe. Oslaďte život svému oblečení nebo zahradě

Nejen jedlá soda, sůl nebo ocet se mohou hodit v případě, že potřebujete vyčistit pračku nebo uklidit domácnost. Bude se hodit také cukr, který najdete v mnoha domácnostech. I když nepatří mezi zdravé potraviny, v domácnosti vám může hodně pomoci. Jak si poradí například s pračkou? Podívejte se na naše tipy.

Cukr nemusíte používat pouze do čaje nebo kávy

Cukr patří mezi suroviny, které najdeme v každé domácnosti. Někdo si bez něj neumí představit horkou kávu nebo čaj, jiný zase dortík nebo koláče. Už naše babičky ale věděly, jak ho využít jinými způsoby. Jak si usnadnit život díky cukru? Přinášíme tipy, které vás možná překvapí.

Doporučený článek:  Bohatou úrodu cukety zajistí především dostatek slunce a vody

Cukr můžete například využít k tomu, abyste vyhnali hmyz z domu – štěnice nebo švábi nebudou mít šanci. Stačí cukr smíchat s práškem do pečiva nebo jedlou sodou a posypat místa, kde se hmyz objevuje. Cukr ale bude fungovat také na odstranění skvrn. Znečištěné místo stačí posypat cukrem a nechat hodinu působit. Poté oblečení vyperte klasickým způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukr využijete hlavně při praní prádla

Cukr můžete využít také na zahradě. Stačí ho nasypat pod stromy, které chcete ochránit před škůdci. I během praní ho můžete využít. Nepoznáte své oblečení, pokud ho vyperete v cukru. Cukr má totiž skvělé vlastnosti, které můžete využít právě při praní prádla. Funguje jako ochránce barev. Lžičku cukru musíte nasypat do dávkovače pračky a barvy vám vydrží neskutečně dlouho.

Doporučený článek:  Balkonové rostliny mohou kočičí přátele ohrozit na životě. Zvolte ty, které mazlíčkům neublíží

Také tmavé nebo černé prádlo můžete ochránit. Stačí si připravit nálev z kávy nebo černého čaje, litr nápoje pak přidat do bubnu pračky a dát klasicky vyprat. Díky tomu si černé barvy můžete užívat mnohem déle. Cukr byste nicméně měli používat do jídla co nejméně, protože není zdravý a může způsobit zdravotní problémy. Místo cukru pak raději používejte jiná sladidla, která jsou na přírodní bázi.

Zdroj: https://www.today.com/home/household-uses-sugar-i554737