Čištění toalety usnadní ocet. Zbaví ji nečistot i bakterií

Zářivě čistá toaleta je vývěsním štítem celé domácnosti. Záchod je navíc hojně využívaný všemi členy domácnosti, ale také návštěvami. Jak ji udržet v dokonalé čistotě, když se uvnitř mísy neustále objevuje rezavý pruh, který vypadá ohavně a nelze jej odstranit z keramiky ani silným drhnutím? Většina lidí sáhne po drahých čisticích prostředcích, které však mohou obsahovat celou řadu nebezpečných chemikálií a agresivních látek. Existuje mnohem levnější a ekologičtější přístup, který hojně využívaly už naše babičky!

Čistý záchod jako vizitka

Čeho si návštěva všimne jako první? Rozhodně nečistoty v koupelně nebo na toaletě, protože jsou to místa, kam přijde jako první, když si jde umýt ruce nebo potřebuje na WC. Někdy ale nestačí jen toaletu umýt a zbavit ji nečistot a prachu, protože se na keramice může objevit rezavý pruh, na který běžné prostředky neplatí. Co si budeme namlouvat, vypadá dosti ohavně. Jedná se o vodní kámen, kdy se v důsledku tvrdé vody a neustálého splachování sráží na povrchu železnaté, vápenaté nebo hořečnaté soli, které jsou velmi odolné.

Doporučený článek:  Okenní rámy budou díky domácím prostředkům dokonale čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Vyměnit záchodovou mísu? Určitě ne!

Leckoho napadne vyměnit záchodovou mísu, to však není dobré řešení, po čase se objeví nevzhledný rezavý plak také na nové keramice. Co tedy použít na odstranění těchto odpudivých skvrn? Pomůže domácí odstraňovač vodního kamene, který s úspěchem využívaly už naše babičky. Kromě toho, že je levný, je také ekologický, protože neobsahuje žádné agresivní chemikálie.

Řešení za pár korun

Zázračným prostředkem, o kterém je řeč, je obyčejný kvasný lihový ocet. Láhev stojí okolo 10 korun, ale udělá práci za tisíce. Postup čištění je následující: po spláchnutí je nutné odčerpat přebytečnou vodu z mísy, na tuto práci si navlečte pracovní gumové rukavice. Poté se ohřátý ocet vlije do záchodové mísy a nechá se několik hodin nebo přes noc účinkovat. Následně stačí jen pomocí štětky a běžných čisticích prostředků mísu doleštit a spláchnout. Toaleta bude zase zářit jako nová.

Zdroj: https://raisingwhasians.com/natural-toilet-cleaner-bathroom-tips/