Diagnóza vyrazila mladé ženě dech. Ještě větší překvapení přišlo, když se dověděla příčinu nemoci

Mladí lidé často zjistí, že trpí nemocí, o které si mysleli, že se týká pouze starší generace. Bývají pak hodně překvapeni zjištěním, jaké příčiny to mohlo mít. Podobně se cítila i mladá žena, která zjistila, že trpí Alzheimerovou nemocí. Měla totiž problémy se obléknout a často zapomínala i na takovou samozřejmost, jako je její jméno. Tato nemoc si totiž nevybírá a může napadnout každého z nás. Jak se proti ní bránit?

Odhalení příčiny je většinou dlouhodobá práce

I mladí lidé mohou trpět nemocemi, o kterých toho mnoho nevědí, a tak ani netuší, že právě tuto nemoc mají. Ženy, které jsou celý život štíhlé, najednou přiberou několik kilogramů, jsou unavené a podrážděné. Jak lékaři poznají právě Alzheimerovu chorobu? Amie vedla normální život jako každá mladá žena. Jedla zdravě, sportovala a nikdy by ji nenapadlo, že by mohla onemocnět. Jednoho dne si ale všimla zvláštních příznaků. Přibrala na váze, i když svůj styl nezměnila.

Doporučený článek:  Kvasnicový nápoj je zázrak pro krásnou pleť i vlasy. O vedlejších účincích se však nemluví

Byla hodně často unavená, měla problémy se obléknout nebo nevstala, když někdo zavolal jejím jménem. Že s ní něco není v pořádku, si neuvědomovala. Po návštěvě svého lékaře absolvovala několik základních testů a výsledky byly v normě. Paměť se jí ale zhoršovala, stejně tak přibývalo příznaků. Až po několika měsících se Amie dozvěděla, že trpí Alzheimerovou nemocí. Diagnóza, kterou se dozvěděla, jí vzala dech.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mohou být příčiny?

Pro Amie bylo velmi těžké se smířit s tím, že trpí Alzheimerovou nemocí. Možná za to ale může místnost, ve které pobývala. Byla v ní totiž plíseň a právě ta je pravděpodobně příčinou toho, že se u ní rozvinula tato zákeřná nemoc. Amie to vyděsilo, protože netušila, jak moc plesnivý tento byt byl. Plíseň nakonec našla i na místech, kde by ji opravdu nečekala.

Doporučený článek:  Okolo koček koluje řada mýtů. Přitom vůbec nejsou chladné, ke svému páníčkovi chovají hluboké city

Amie se tak i s manželem musela odstěhovat a postupně příznaky mizely. Plíseň, kterou najdete doma, může ovlivnit vaše zdraví, protože produkuje toxiny, které ve vašem těle mohou vyvolat alergickou reakci nebo i další zdravotní problémy.

Zdroj: https://www.alzdiscovery.org/cognitive-vitality/blog/can-mold-harm-your-brain