Dobře zvolená barva oblečení sníží pravděpodobnost napadení klíštětem nebo komárem

Na léto se těšíme i z důvodu, že v našem šatníku začnou převládat zářivé a veselé barvy. Barevné oblečení navíc vypadá skvěle na opálené pokožce. Bohužel má výběr takového oblečení také tmavou stránku. Některé odstíny totiž velmi přitahují dotěrný hmyz.

Klíšťata a komáři

Tyto druhy hmyzu dokážou být noční můrou. Klíšťata přenášejí nemoci, které jsou nebezpečné pro lidi i zvířata. Jsou jimi například babesióza, lymská borelióza, anaplazmóza a klíšťová encefalitida. Proto jejich kousnutí není jen otázkou nepohodlí, ale i bezpečnosti. U komárů je v našich zemích riziko nákazy menší, ale existují lidé, kteří trpí nepříjemnými alergickými reakcemi po jejich poštípání.

Proto při odchodu z domu zohledňujte několik aspektů, abyste se kousnutí nebo poštípání vyhnuli. Mezi jeden z těchto aspektů patří také barva oblečení. Ukazuje se totiž, že klíště přitahují jasné barvy. Přesto odborníci doporučují oblékat bílé oblečení, když se chystáme na výlet do lesa nebo na louku. A to z jednoduchého důvodu, na světlém materiálu je snazší najít klíště.

Zdroj obrázku: Freepik

Barvy přitahující komáry

Chcete-li se vyhnout svědivému bodnutí komárů, nenoste oblečení v červené, oranžové, černé a světle modré barvě. Mouchy jsou zase například přitahovány žlutou barvou. Barvy oblečení však nejsou všechno, co může přilákat nebo vystrašit hmyz a pavoukovce. Když jedete na procházku, stojí za to, dokonce i v teplejších dnech, přemýšlet o pokrytí velké plochy těla. Klíšťata a komáři jsou přitahováni teplem a potem vylučovaným z našeho těla.

Zakrytím těla minimalizujeme riziko kousnutí, protože hmyzu nenecháváme k dispozici velkou plochu pokožky. Abyste se vyhnuli pocení, které přitahuje klíšťata a komáry, vyberte si oblečení z lehkých přírodních tkanin, které propouštějí vzduch. Důležité je také nosit pokrývku hlavy, abyste se chránili před klíšťaty padajícími ze stromů. Ty je bohužel na našem těle nejtěžší nalézt.

Zdroj: https://www.overunderclothing.com/blogs/news/smart-clothing-choices-that-help-avoid-certain-insects