Dokonale hladké prádlo i bez žehličky: při správném praní a sušení se žehlení nadobro zbavíte

Žehlení prádla je pro mnoho žen spíše činnost, kterou si musí odtrpět. Je ale pravda, že některé žehlení baví, protože se přitom mohou koukat na oblíbený seriál nebo si dát skleničku vína. Co ale dělat v případě, že patříte do první skupiny a chcete, aby bylo prádlo vyžehlené bez toho, abyste žehličku vzali do ruky? I tak to totiž jde!

Jestliže chcete mít vyžehlené prádlo, nepřeplňujte pračku

Jak mít prádlo vyžehlené, ale zároveň nevytahovat žehličku? Je to velmi jednoduché. První trik, který se vyplatí znát, je po vytažení z pračky prádlo hezky vyrovnat. Všechno ale začíná už v samotné pračce. Pokud totiž budete pračku přeplňovat, prádlo se tam bude hodně mačkat. Do pračky dávejte pouze tolik oblečení, aby se mohlo volně otáčet.

Záleží také na tom, jaký použijete prostředek. Může být to být gel, prášek nebo kapsle. Prádlo nikdy neperte na vyšší teplotu, než je uvedeno na štítku. Velmi záleží také na tom, jak moc dáte prádlo ždímat a máchat. Jestliže nechcete prádlo žehlit, nastavte teplotu praní na 30 stupňů. Je to dostačující hlavně pro trička, mikiny nebo kalhoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete mít vyžehlené oblečení bez práce? Věšte ho správně

Možná je to standardní věc, nad kterou se není třeba pozastavovat, na druhou stranu o ní možná nevíte. Jestliže prádlo vyndáte z pračky, bude také záležet na tom, jak ho pověsíte na sušák. Nedávejte prádlo do jednoho koše, vyndávejte ho jedno po druhém. Před samotným pověšením s prádlem zatřeste, díky tomu se narovná a nebude se tolik mačkat.

Oblečení pak pověste tak, aby na něm nebyly žádné záhyby. Ty po uschnutí mohou na prádle zůstat. Jestliže látky pověsíte rovnoměrně, vyhladí se a vy tak ušetříte mnoho času. Pomoci může také sušička prádla, ale je pravdou, že ne každému se vejde do bytu. Lidé ale pořád dávají přednost slunci a jeho síle, protože prádlo dokáže i vybělit.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-get-wrinkle-free-laundry-without-ever-touching-an-iron/