Domácí čisticí ubrousky se postarají o zářivou čistotu bez zbytečné chemie

Nikdo nemá rád úklid. Je to činnost, která se dělá s velkým odporem, ale přitom víme, že ji dělat musíme. Proto se snažíme o to, aby byl úklid co nejrychlejší, a pomáháme si různými triky a také prostředky, které mohou snadno odstranit nečistoty a prach. Díky uklizenému bytu se v něm budeme cítit zdravěji a bezpečněji.

Jak rychle a efektivně uklidit?

Jednorázové čisticí ubrousky jsou velmi vhodným pomocníkem. Seženete je v každém obchodě, ale většina z nich bude napuštěna látkami, které doma nechcete dýchat. Možnou alternativou je výroba domácích ubrousků. Do nich si můžete dát jen suroviny, které dobře znáte, a budete mít jistotu, že se vám doma nic nestane a vaše zdraví bude ochráněno.

Co všechno si připravit k výrobě domácích ubrousků? Papírový ručník, velkou sklenici, sklenici destilované vody, tři lžíce kastilského mýdla, dvě lžíce octa a jako poslední věc esenciální olej. Čisticí ubrousky si velmi snadno uděláte doma. Nemusíte shánět složité suroviny. Nejdříve si připravte papírovou roli, zbavte se kartonové ruličky uvnitř a najděte si velkou sklenici.

Zdroj obrázku: Freepik

Suroviny bude potřeba smíchat dohromady

Do sklenice vložte papírové utěrky a dejte pozor, aby do ní nešel žádný vzduch. Poté se můžete pustit do samotné přípravy směsi. Smíchejte zbylé suroviny dohromady a důkladně je promíchejte. Udělejte tak v malém hrnci, abyste pak obsah mohli přímo přelít do nádoby s ručníkem. Přibližně po pěti minutách zkontrolujte, jestli jsou všechny ručníky nasycené vodou. Takto připravené utěrky můžete začít hned používat.

Snadno s nimi vyčistíte veškeré povrchy, na kterých se usazuje nejen prach, ale také nečistoty. Jsou skvělé na různé druhy povrchů, hodí se také na utírání skleněných polic nebo zrcadel. Ručníky podomácku vyrobené si zamilujete, protože jsou funkční a účinné. Jejich výroba je snadná a v případě potřeby si je můžete zhotovit zas a znova.

Zdroj: https://gymcraftlaundry.com/diy-wet-wipes/