Domácí ohřívač pomůže snížit náklady na topení

Zimní měsíce dávají zabrat nejen naší peněžence, ale také ovzduší. Domy a byty je potřeba vytopit natolik, aby nám zima nebyla, zároveň ale všichni chceme, aby nás to nestálo spoustu peněz. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, máme návod, jak si vytvořit domácí ohřívač vzduchu. Je to způsob, jak udržet teplo domova i bez nákladů navíc.

Co budete potřebovat k výrobě ohřívače?

Ohřívač není těžké vyrobit. Stačí si připravit několik komponentů a rázem budete mít hotovo. Potřebovat budete dva hliněné hrnce různých průměrů, silný šroub s kryty a maticemi, tři cihly, talíř a také svíčky. Poté už můžete začít se samotnou prací. Nejdříve si vyvrtejte otvory do středu nádob. Šroub protáhněte otvorem a nasaďte uzávěr – ten pak utáhněte.

Doporučený článek:  Zbavte svůj domov nebezpečných roztočů. Pobyt na mrazu je vyžene z matrace i povlečení

Na matici dejte podložku a na šroub dejte menší květináč. Uzávěr nasaďte a ten nakonec pevně utáhněte, aby hrnce byly těsně u sebe. Poté dejte kolem talíře tři cihly, na talíř zapálenou svíčku a položte nádobu dnem vzhůru na cihly. Chvíli počkejte a poté ucítíte, že skutečně tento ohřívač generuje teplo. Vnější teplota kolem hliněných hrnců může dosáhnout až 65–70 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplo můžete šetřit i jinými způsoby

Jestli si nechcete vyrábět ohřívač, ale i přesto chcete ušetřit, můžete si pomoci například tím, že za topení nainstalujete hliníkové desky, které budou odrážet teplo od stěn za topením. Můžete tím ušetřit i několik stovek korun ročně. Můžete si také nastavit teplotu, která se bude měnit v různou denní dobu. Pokud budete vědět, že nebudete doma, je zbytečné topit.

Doporučený článek:  S šikovnými triky budou koberce znovu vypadat jako nové. Konec flekům i sešlapaným vláknům

Dnes existuje mnoho možností, jak a čím topit. Bohužel žijeme v době, kdy je nejen topení stále dražší. Pomalu už se nevyplatí topit uhlím nebo dřevem, ale postupně si lidé zajišťují tepelná čerpadla. Pokud chcete změnit způsob vytápění, nechte si poradit, co bude pro vaši domácnost nejlepší.

Zdroj: https://cielowigle.com/blog/diy-heaters/