Citrusy osvěží domácnost. Nahradí chemické čističe a vybělí prádlo

Čisticí prostředky, které jsou přírodního původu a skutečně fungují, někdy musíme v obchodech hledat velmi dlouho. I když slibují skvělý výsledek, většinou tomu tak není. Jestli si chcete ušetřit cestu do obchodu a také své peníze, vyplatí se vědět, jaké domácí prostředky budou fungovat. Patří mezi ně například citrusová kůra, jedlá soda nebo ocet. Právě citrusy obsahují spoustu látek, které pomohou vyčistit různé povrchy.

Ukliďte si dům pomocí citrusů

Citrusová kůra odstraní nejen mastnotu, ale také další usazeniny, a dokonce pomůže v boji s vodním kamenem, který se může objevit v myčce nádobí nebo v pračce. Právě citrusové kůry se hodně často vyhazují, což je velká škoda. Můžete tak skladovat slupky od pomerančů, citronů nebo mandarinek a poté je použít na velký úklid celé domácnosti. Hodit je můžete do myčky nádobí, kde odstraní zápach a usazeniny.

Doporučený článek:  Mravenci dokážou napáchat doma i na zahradě spoušť. Oblíbený prášek z kuchyně je vystrnadí pryč

Stejně tak pomohou také při čištění pračky nebo dalších spotřebičů, protože pohlcují zápach. Tento ekologický prostředek je levný a skutečně funguje. Na co dalšího můžete citrusové slupky používat? Ideální jsou například od koupelny, kde se často vyskytuje nejen plíseň, ale také usazeniny. Zbavíte se nečistot a kachličky se budou zase lesknout. Hodí se také na čištění sprchového koutu.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron přirozeně vybělí oblečení

Citron patří mezi univerzální čističe, ale hodit se bude také na bělení zašedlého oblečení. Bude vypadat jako nové, pokud k praní přidáte citronovou kůru nebo prádlo namočíte do vody, do které přidáte několik kapek citronové šťávy. Poté stačí vyprat a máte hotovo. Univerzálním čističem je citronová kůra v případě, že se chcete zbavit nečistot například v kuchyni.

Doporučený článek:  Naučte se zareagovat na nezdvořilého člověka klidem. Těchto pět věcí ho uzemní

Snadno odstraníte mastnotu a kuchyň bude rychle uklizená. Citrusovou kůru pak můžete použít také na leštění zrcadel nebo oken v celé domácnosti. Kůru zalijte octem, uzavřete nádobu a nechte dva týdny stát. Poté nalijte do rozprašovače a tento domácí prostředek pak používejte na mastné skvrny nebo další nečistoty.

Zdroj: https://www.limoneira.com/the-science-behind-diy-cleaning-with-citrus/