Dušičky se blíží, vybrat správné svíčky na hrob ale není snadné. Pomůže několik parametrů

Podzimní období je sice plné krásného počasí, ale také se většina lidí věnuje nákupu svíček a dalších drobností, které pak dávají na hroby svých milovaných. Vyplatí se kupovat svíčky předem? Určitě ano, a to nejen z důvodu, že jsou zase o něco dražší než loni. Vyplatí se sledovat, jaké svíčky zrovna potřebujete. Rychlé nákupy nemusí být správné a svíčky pak nevyužijete.

Na co si dát při koupi svíček pozor?

Které svíčky jsou letos nejvhodnější? Jak se jednotlivé druhy liší? Je tu spousta otázek, a pokud svíčky nakupujete poprvé, možná z toho budete zmatení. Dnešní nákup vám pomůže ušetřit i několik stovek korun. Svíček totiž najdete mnoho druhů. Budou se lišit nejen velikostí, ale také tvarem a délkou hoření. Jedná se také o materiál, ze kterého jsou vyrobené.

Doporučený článek:  Ostropestřec mariánský je zázrakem mezi bylinkami. Dokáže dokonale pročistit jeden z nejdůležitějších orgánů

Pokud váháte a nevíte, jaké koupit, sledujte, z čeho jsou vyrobené. Levnější plastové modely nejsou vhodné, bude lepší si připlatit za verzi ve skle. Plast se totiž taví z parafínu, svíčka pak nevypadá hezky a navíc se do vzduchu dostávají nebezpečné látky. Vitrážové svíčky jsou obvykle vyrobené ze skla, které je ještě ozdobené.

Zdroj obrázku: Freepik

Která svíčka se hodí na hrob?

Umělecké svíčky jsou velmi často ručně malované a najdete je spíše na trzích než v obchodech. Vyplatí se koukat také na solární svíčky, které jsou dnes moderní a využívají solární energii k tomu, aby hořely. Patří mezi ekologické předměty. Mohou fungovat i několik let a vydrží dlouho hořet. Na co si ale dávat při koupi svíček pozor?

Doporučený článek:  Při trávicích problémech se mátový čaj nedoporučuje

Záležet bude na typu parafínu, protože ho najdete mnoho druhů. Některý bude hořet déle. Jestliže je kvalitní, poznáte to podle toho, že bude mít světle žlutou barvu. Bílý parafín není vhodný, protože kratší dobu hoří a hlavně je o něco horší. Jestliže máte problém s tím si vybrat, zvolit můžete těžší svíčku.

Zdroj: https://mms-stone.com.au/memorials/information/types-of-memorial-accessories