Fén dokáže mnohem víc než usušit vlasy. Šikovné triky usnadní život

Pomocí fénu si nemusíte jen sušit vlasy. Jeho použití v domácnosti je mnohostranné, stačí jen vědět, jak na to. Můžete ho použít například při žehlení bavlněného oblečení nebo s ním odstranit pastelkové výtvory na zdech.

Fén využijete nejen v koupelně

Fén nám pomáhá urychlit sušení vlasů, které máme čerstvé umyté. Může se stát, že potřebujete z domu rychle odejít, ale zvlášť v zimě to s mokrými vlasy nejde. Fén ale využijete také jinými praktickými způsoby. Můžete s ním snadno vyžehlit bavlněné triko. Pověste ho na ramínko, pokropte vodou a fén zapněte. Foukejte na triko ze vzdálenosti 20 centimetrů – tričko se natáhne a uschne dostatečně rychle.

Doporučený článek:  Odteď už se česneku bát nemusíte. Jednoduché metody zajistí, že dech bude znovu svěží

Pokud máte doma malé děti, určitě znáte stav, kdy máte od pastelek nebo voskovek počmáranou celou stěnu. Nemusíte ale zoufat, protože fén vyřeší i tento problém. Horký proud fénu nasměrujte na omalovánku a poté stěnu otřete hadříkem. Uvidíte, že kresby zmizí a vy ušetříte za nový nátěr.

Zdroj obrázku: Freepik

Fén využijete i pro vyhřátí postele

Pokud je vám doma neustále zima, i když topíte, pomocí fénu si můžete například zahřát postel předtím, než si půjdete lehnout. Snadno vyfoukáte také prach z elektroniky, hodí se i na sušení tlapek pejsků, když s ním přijdete z venku. Pokud se vám na stůl vylil vosk ze svíčky, určitě pomůže i v takovém případě.

Doporučený článek:  Jak uspět při obchodním telefonování? Aneb akvizice zákazníků na první dobrou

Fén se hodí také v kuchyni. Slouží k rozmrazování lednice, které normálně trvá dlouhou dobu. Je to velmi snadný a rychlý způsob, jak celý proces urychlit. Fén se ale nesmí dostat do kontaktu s ledem. Hodí se také na nahřátí kleštiček na řasy, které pak budou sloužit jako kulma a vaše řasy budou krásně natočené. Pokud si chcete namazat máslo na chleba, ale máte ho čerstvé vytaženě z lednice, i tady můžete využít fén. Je to sice netradiční způsob, ale lepší než máslo nechávat v mikrovlnce nebo čekat, až povolí samo.

Zdroj: https://www.rd.com/list/hair-dryer-hacks/