Fén dokáže mnohem víc než usušit vlasy. Šikovné triky usnadní život

Pomocí fénu si nemusíte jen sušit vlasy. Jeho použití v domácnosti je mnohostranné, stačí jen vědět, jak na to. Můžete ho použít například při žehlení bavlněného oblečení nebo s ním odstranit pastelkové výtvory na zdech.

Fén využijete nejen v koupelně

Fén nám pomáhá urychlit sušení vlasů, které máme čerstvé umyté. Může se stát, že potřebujete z domu rychle odejít, ale zvlášť v zimě to s mokrými vlasy nejde. Fén ale využijete také jinými praktickými způsoby. Můžete s ním snadno vyžehlit bavlněné triko. Pověste ho na ramínko, pokropte vodou a fén zapněte. Foukejte na triko ze vzdálenosti 20 centimetrů – tričko se natáhne a uschne dostatečně rychle.

Doporučený článek:  Nepříjemné tření stehen potrápí nejen v létě. Několik triků problémům jednoduše předejde

Pokud máte doma malé děti, určitě znáte stav, kdy máte od pastelek nebo voskovek počmáranou celou stěnu. Nemusíte ale zoufat, protože fén vyřeší i tento problém. Horký proud fénu nasměrujte na omalovánku a poté stěnu otřete hadříkem. Uvidíte, že kresby zmizí a vy ušetříte za nový nátěr.

Zdroj obrázku: Freepik

Fén využijete i pro vyhřátí postele

Pokud je vám doma neustále zima, i když topíte, pomocí fénu si můžete například zahřát postel předtím, než si půjdete lehnout. Snadno vyfoukáte také prach z elektroniky, hodí se i na sušení tlapek pejsků, když s ním přijdete z venku. Pokud se vám na stůl vylil vosk ze svíčky, určitě pomůže i v takovém případě.

Doporučený článek:  Nechat přes noc olej ve dřezu se vyplatí. Ráno budete zírat, co dokáže

Fén se hodí také v kuchyni. Slouží k rozmrazování lednice, které normálně trvá dlouhou dobu. Je to velmi snadný a rychlý způsob, jak celý proces urychlit. Fén se ale nesmí dostat do kontaktu s ledem. Hodí se také na nahřátí kleštiček na řasy, které pak budou sloužit jako kulma a vaše řasy budou krásně natočené. Pokud si chcete namazat máslo na chleba, ale máte ho čerstvé vytaženě z lednice, i tady můžete využít fén. Je to sice netradiční způsob, ale lepší než máslo nechávat v mikrovlnce nebo čekat, až povolí samo.

Zdroj: https://www.rd.com/list/hair-dryer-hacks/