Fígle s pečicím papírem usnadní život. Použití při pečení je až ta poslední možnost

Na pečicí papír si rychle zvykla každá hospodyňka. Základní použití, uváděné i v návodu na tomto výrobku, zná každý. Používá se při pečení, například na plech nebo do zapékací mísy. Díky němu se není třeba bát připalování a snadno nahradí dosud používané vymazávání plechu máslem či olejem. Pečicí papír má však i řadu jiných využití, která jsou pro mnohé doslova překvapivá.

Oddělení masa

Chystáte steaky nebo burgery na grilování? Máte nachystané jednotlivé porce a nechcete, aby se na sebe lepily? Potom použijte pečicí papír. Stačí ho nastříhat na odpovídající velikost a vložit mezi jednotlivé plátky. Na rozdíl od potravinové fólie se maso nebude k ničemu lepit a vy máte porce jednoduše oddělené.

Doporučený článek:  Úroda rajčat bude letos bezkonkurenční. Díky jedinému triku se keříky obsypou šťavnatými plody

Jako prostírání

Chcete rychle prostřít stůl a zamezit tomu, aby se pokydal nový ubrus? Použijte pečicí papír, který poslouží jako jednoduché prostírání. Nejenom že z něj případné nečistoty snadno setřete, ale může také zajímavě vypadat. Být originální nemusí být ani těžké a vlastně ani nijak drahé. Stačí nastříhat pár kusů pečicího papíru.

Zdroj obrázku: Freepik

Provizorní vál

Potřebujete uválet těsto, ale nechce se vám vytahovat velký dřevěný vál? A zároveň si nechcete poškodit a znečistit kuchyňskou linku? Tak použijte pečicí papír. Stačí ho položit na kuchyňskou desku, na něj kus těsta, vzít váleček a můžete se pustit do práce. Snadno vyválíte těsto s jistotou, že se vám nebude nijak výrazně lepit.

Doporučený článek:  Řadu běžných činností lze zvládnout mnohem lépe. Šikovné triky pomůžou zaparkovat nebo zatlouct hřebíky

Pečicí sáček

Propadli jste kouzlu pečicích sáčků, ve kterých si jídlo zachová svou šťavnatost? Pokud doma zrovna žádný nemáte, nezoufejte. Vezměte pečicí papír a jídlo zabalte do něj. Převažte řeznickým provázkem a vložte do trouby. Jídlo se nepřipálí, zůstane šťavnaté a bude stále dokonale chutnat.

Do šuplíků

Nechcete, aby vaše nádobí bylo přímo v kontaktu s deskou dna šuplat nebo kuchyňských skříněk? I tady se dá využít pečicí papír. Nastříhejte ho na odpovídající velikost a vložte do dna šuplat nebo skříněk.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/parchment-paper-uses.htm