Hliníková fólie v myčce se postará o dokonale lesklé příbory

Hliníková fólie, někdy zvaná též alobal, má v kuchyni mnohostranné využití a je dobré mít alespoň jednu roli vždy po ruce. Nejčastěji ji používáme k balení potravin, ale ukazuje se, že je mimořádně užitečná i při mytí nádobí. Jakkoliv to zní neuvěřitelně, hliníková fólie dopomůže k zářivě čistým a lesklým příborům.

Myčka někdy zanechá na nádobí skvrny

Myčka na nádobí je skvělou moderní vymožeností pro všechny, kteří nesnáší ruční mytí špinavých talířů, hrnků a příborů. Jenže když za nás veškerou práci udělá spotřebič, často se stává, že s výsledkem nejsme tak úplně spokojeni. Zejména pokud jde o příbory, na kterých ulpívá šedý povlak a kapičky vody za sebou zanechávají nevzhledné skvrny. Lépe na tom nejsou ani sklenice a talíře.

Problém s mytím příborů v myčce nezmizí ani po použití těch nejlepších mycích přípravků. A právě zde nás zachrání hliníková fólie. Díky jednoduchému triku se budou příbory po umytí v myčce lesknout jako nové a zbytek nádobí zbavíme veškerých skvrn a šmouh. Tato metoda je prověřená a funguje naprosto skvěle.

Zdroj obrázku: Freepik

Oxidační proces nádobí vyleští

Aby bylo nádobí po vytažení z myčky dokonale lesklé, zmuchlejte dva větší kousky hliníkové fólie do dvou kuliček a vložte je do myčky s vhodným mycím prostředkem, který používáte každý den. Nechte je zde volně pohybovat. Zapněte potřebný mycí program a pak už jen čekejte na výsledek. Leštění umytých příborů bude minulostí.

Hliníková fólie v myčce během provozu reaguje s chemikáliemi obsaženými v tabletě či mycím gelu nebo prášku, a dochází tak k oxidačnímu procesu. Díky tomu bude nádobí dokonale lesklé a příbory čisté. Metoda je zcela bezpečná, rozhodně se nemusíte bát, že vám hliníkové kuličky poškrábou talíře, sklenice, vidličky, lžíce nebo nože. A co pokud doma nemáte myčku? Stejného efektu dosáhnete, když příbory vložíte do horké vody s jedlou sodou a zabalíte je do alobalu.

Zdroj: https://www.rd.com/article/aluminum-foil-dishwasher-hack/