Hořká sůl je tajný spojenec každého zahradníka. Rostlinám dodá energii a zlikviduje škůdce

Hořkou neboli epsomskou sůl známe především jako laxativum a lék na zmírnění bolesti. Chemicky se jedná o hydratovaný síran hořečnatý a poprvé byl objeven v Anglii ve městě Epsom. Epsomská sůl může mít také mnoho využití na našich zahrádkách. Ptáte se jaká?

Hořká sůl pro všechny zahradníky

Lze ji využít téměř všude a není možné to s ní přehnat. Jelikož má síran hořečnatý neutrální pH, nepoškozuje půdu. Rostliny hořkou sůl využijí ve formě minerálů, hořčíku a síry, které jsou pro zdravý růst rostlin nezbytné. Hořká sůl není ani pro člověka nebezpečná a snadno se s ní na zahradě manipuluje. V posledních letech se z hořké soli stal jeden z nejúčinnějších prostředků v boji proti problémům na zahradě, který navíc zvyšuje celkové zdraví zahrady.

Zdroj obrázku: Freepik

Hořká sůl jako účinný prostředek v boji proti slimákům

Slimák je společně s plísňovými chorobami největším strašákem všech zahrádkářů. Charakteristické hnědé tělo bez ulity v nás už od pohledu vyvolává odpor, a pokud si nedáme pozor, mohou nám slimáci zlikvidovat celou úrodu. Často se před slunečním svitem schovávají na stinná místa a nejraději mají vlhko. Abychom naši zahrádku ochránili, stačí nám několik hrstí hořké soli, kterou nasypeme okolo rostlin. Hořká sůl bude na slimáky působit jako nepřekonatelná bariéra.

Doporučený článek:  Sůl škodí zdraví, doma ale nesmí chybět. Je bezkonkurenčním čističem i bojovníkem s plevelem

Zničte mšice pomocí epsomské soli

Prostředek proti mšicím lze snadno vyrobit doma, a to právě rozmícháním dvou polévkových lžic hořké soli ve čtyřech litrech studené vody. Všechny krystaly se ve vodě musí rozpustit a přípravek potom můžeme nalít do rozprašovače. Napadené rostliny rosíme několikrát týdně, dokud všechny mšice nezahynou. Navíc rostlinám dodáte mnoho potřebných živin k zlepšení růstu.

Zdroj: https://www.epsomsaltcouncil.org/gardening/epsom-salt-for-gardening/