Horké léto dává vlasům zabrat. Zpátky do formy je vrátí kúra z droždí

Masky na vlasy nebo pleť vyrobené z domácích surovin jsou velmi oblíbené u mnoha žen. Pro krásné a zdravé vlasy už nemusíte kupovat chemické prostředky. Mnohem lepší bude využívat suroviny, které najdete doma v kuchyni a které budou na vlasy dlouhodobě působit. Připravte si například jednoduchý odvar, díky kterému vaše vlasy znovu ožijí.

Jaké účinky bude mít droždí na vaše vlasy?

Zdravá strava je důležitá nejen pro organismus zevnitř, ale také pro vlasy, nehty nebo pokožku. Jak se zaměřit hlavně na vlasy? Je potřeba tělu poskytnout komplex vitaminů a minerálů, které je vyživí a zároveň dodají vlasům také něco navíc. Zdravé vlasy budou plné lesku a budou pevné. Důležitým vitaminem je vitamin B, který je součástí syntézy keratinu. Ten patří mezi základní prvky vlasů.

Doporučený článek:  Jak zhubnout v obličeji?

Kvásek se vyplatí používat především v době, kdy přijedete z dovolené. Vlasy nebudou vypadat dobře po koupání v moři, budou plné soli a dalších látek, které je mohou oslabit. Vysoká vlhkost nebo velké teplotní rozdíly mohou vlasy natolik poškodit, že pak bude těžké dostat je do formy. Proto je dobré mít po ruce prostředky, kterými si můžete pomoci okamžitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Co udělat pro to, aby vám vlasy nepadaly?

Mastné vlasy, jejich vypadávání nebo jiné problémy mohou velmi obtěžovat. Kvasnice jsou studnou mnoha minerálů, a proto se vyplatí je pít. Vaše vlasy budou pevnější, viditelně zdravější a můžete si užít husté vlasy, ze kterých půjdou velmi snadno udělat různé účesy. Jak si připravit odvar z droždí? Budete k tomu potřebovat čerstvé droždí.

Doporučený článek:  Na suché ruce pomohou buď koupené krémy, nebo pár domácích prostředků, které skoro nic nestojí

Dávejte si ale pozor, protože droždí má svou charakteristickou vůni a nemusí být pro každého. Syrové droždí ale nikdy nekonzumujte, protože si můžete způsobit bolesti břicha nebo jiné zažívací problémy. Droždí rozpusťte ve sklenici vroucí vody, nechte vychladnout a poté je můžete použít na vlasy.

Zdroj: https://www.ohmymag.co.uk/hair/everything-you-need-to-know-about-brewer-s-yeast-as-a-haircare-product_art759.html