Impozantní magnolie se nespokojí jen tak s něčím. O své krásné květy může snadno přijít

Určitě znáte keře s krásným velkými květy, které kvetou většinou na jaře. Jedná se o magnolie, které se řadí mezi nejkrásnější okrasné zahradní stromy. Mohou být ozdobou každé zahrady, pokud jim dokážete splnit jejich podmínky. Nároky na pěstování mohou mít někdy velké, dokážou se nám však bohatě odměnit.

Připravte jí dobrý základ

Magnolie potřebuje kyselou půdu. Proto před jejím vsazením zkontrolujte pH půdy na místě, kde ji chcete zasadit. Můžete to zkontrolovat jednoduchou pomůckou, kterou zakoupíte v každém zahradnickém obchodě. Půda by měla být také propustná, bohatá na humus a mírně vlhká. Ve většině zahrad bývá půda většinou neutrální. Proto je před výsadbou dobré nasypat do díry kyselou zahradnickou rašelinu. Místo, na které magnolii chcete vysadit, si dobře rozmyslete. Její přesazování totiž nepřichází v úvahu. Má velmi jemný kořenový systém, který se může při přesazování snadno poškodit.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny

Jelikož kořeny magnolie rostou mělce pod povrchem, někdy až na povrchu země, je dobré posypat je mulčovací vrstvou, která kořeny ochrání před mrazem a špatnými povětrnostními podmínkami. Magnolie nikdy nestříhejte na jaře, protože si pupeny začíná tvořit už na podzim. Jarní stříhání by tedy magnolii mohlo velmi poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Z krásných květů se můžete těšit i v březnu

Některé odrůdy magnolií kvetou již v březnu. Některé ale až v období od dubna do května. Při výběru odrůdy musíte brát v úvahu klimatické podmínky, ve kterých žijete. Květy dokážou být velmi náchylné a mráz je může zničit. Vývoj pupenů může být narušen a jejich barva se změní na hnědou. Proto si v našich podmínkách raději vyberte odrůdu, která kvete až později, aby poslední mrazy nezničily první krásné květy.

Doporučený článek:  Vyhnat krtka ze zahrady pomůžou samotné rostliny. Stačí zasadit ty správné

Pokud se vám zdá, že má magnolie malé a křehké květy a listy, je to znakem toho, že má nedostatek živin. Proto nesmíme zapomínat na hnojení této okrasné rostliny. První hnojení by mělo být provedeno v polovině března nebo na přelomu března a dubna. Všechno to ale záleží na počasí. Pokud zima trvá déle než obvykle, musíte hnojení oddálit. Použitý přípravek by měl obsahovat dusík, který rostlinu nastartuje po zimě. Chcete-li, aby vaše magnolie měla velkolepé květy, dopřejte jí i dostatečné množství hořčíku a bóru. Díky nim budou pupeny odolnější a barva květů intenzivnější.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/trees-shrubs-vines/trees/how-to-grow-magnolia-trees-281474979765643/