Jablečný nápoj osvěží a doplní vitaminy

Jablečný nápoj je jedinečný způsob, jak si můžete pochutnat na sladkém ovoci a zároveň se během léta příjemně osvěžit. Jde o zdravý a chutný doplněk, který rozhodně musíte vyzkoušet. Na výrobu je velmi jednoduchý, takže není žádný důvod k tomu, abyste ho neochutnali. Již naše babičky znaly tento recept a věděly velmi dobře, proč si ho dopřát.

Proč jíst pravidelně jablka?

Říká se, že jedno jablko denně zažene doktora. Jablka jsou velmi zdravá a jejich pravidelná konzumace se skutečně vyplatí. Jestli jich máte zrovna doma více, než dokážete sníst, můžete z nich připravit jablečný koláč nebo kompot. Dokonce i slupky a jadérka byste měli efektivně využít, protože obsahují mnoho vitamínů (C, B, E, K1), betakaroten, vlákninu, kvercetin, antioxidanty a minerály. Jak tyto části jablek využít nejlépe?

Doporučený článek:  Míň, ale za stejnou cenu: firmy nenápadně zmenšují balení oblíbených produktů
Zdroj obrázku: Freepik

Ingredience na jablečný nápoj

Suroviny, které budete na výrobu jablečného nápoje potřebovat, nejsou nijak speciální. Ve skutečnosti vám postačí jen zbytky z jablek. Ze samotného ovoce můžete udělat koláč nebo jiný dezert. Na výrobu nápoje si připravte slupky a jádra z pěti jablek, 1,5 litru studené vody, 1 lžíci vanilkového cukru, 1 lžíci skořicového cukru a 50 gramů bílého cukru. Může se to zdát jako hodně cukru, ale nápoj bude chutnat skvěle a v létě vás velmi příjemně ochladí.

Doporučený článek:  Před koupí prémiového telefonu je vhodné zvážit několik faktorů

Postup

Připravte si dostatečně velký hrnec a vložte do něj zbytky z jablek (slupky a jádřince). Zalijte je vodou. Poté přidejte všechny tři druhy cukru. Směs zahřejte na sporáku. Zakryjte hrnec poklicí, ale nechte volně odcházet vzduch. Počkejte, dokud se voda nezačne vařit.

Jakmile se voda začne vařit, nechte směs bublat dalších 30 minut. Poté nechte celou směs vychladnout a nápoj přelijte do vhodné nádoby přes sítko. V tuto chvíli máte nápoj hotový a můžete si ho vychutnat naplno. V horkém počasí můžete přidat pár kostek ledu.

Zdroj: https://www.thefrugalcottage.com/make-apple-juice-leftover-peel-cores/, https://www.webmd.com/food-recipes/benefits-apples, https://health.unl.edu/10-tips-staying-hydrated-summer%C2%A0, https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-apples