Jablka dodají tělu mnoho vitamínů, podpoří trávení i zdraví srdce

Jablka patří mezi velmi oblíbené ovoce, které je navíc k dostání po celý rok. Snadno si je můžete vypěstovat na vlastní zahradě a vybírat si můžete z množství druhů. Přestože nám jsou jablka často doporučována, protože obsahují spoustu prospěšných látek, najdou se lidé, kteří si je dopřát nemohou. A není to pouze z důvodu alergické reakce.

Jaké vlastnosti mají jablka?

Jablka dnes najdete téměř na každém rohu. Nejen v obchodech, ale také na farmářských trzích se nabízí spousta druhů, stačí se pouze zakousnout. Můžete si vybrat, jestli si koupíte sladká, nebo kyselá jablka. Z jablek si můžete nasušit křížaly, jsou vhodná do oblíbených dezertů a rozhodně se vyplatí mít je doma na Vánoce. Jablko má navíc takovou dávku vitaminů, že budete mít pokrytou velkou část denní porce.

Doporučený článek:  Pozvěte podzim i k sobě do kuchyně. Sezónní zelenina vás okouzlí barvami i chutí

Jablko obsahuje také vlákninu, která dodá pocit sytosti a hlavně upravuje fungování střev. Obsahuje také kyselinu listovou, vitamin A nebo draslík. Jablka se hodí zvlášť pro těhotné ženy, pravdou ale je, že zejména v prvních týdnech mohou vyvolávat nevolnost nebo zvracení. Díky jablkům budete mí také zdravé srdce. Kromě toho odstraňují z těla toxiny a ovlivňují také mozek, protože ho chrání před nepříznivými vlivy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro koho jablka nejsou vhodná?

Víte, že jsou také lidé, kteří jablka jíst nemohou, protože jim nedělají dobře? Toto oblíbené ovoce je zapovězené mnoha lidem. Syndrom dráždivého tračníku je onemocnění, které je jedním z důvodů, proč si jablka nedávat, a to kvůli cukrům, které obsahuje. Mohou se objevit problémy se žaludkem.

Doporučený článek:  Při pobytu u vody je vždy na prvním místě bezpečnost

Nadměrná konzumace jablek také vede ke zdravotním potížím. Dávejte si tedy pozor, abyste to s počtem jablek nepřehnali, protože všeho moc škodí. Po konzumaci jablka totiž v našem těle dochází k fermentaci. Denně byste si tak měli dát pouze tři jablka maximálně. Lidé, kteří mají citlivý žaludek nebo slinivku břišní, by jablka také měli vynechat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-apples, https://www.medicalnewstoday.com/articles/267290, https://www.health.harvard.edu/heart-health/fruit-of-the-month-apples, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/4342-irritable-bowel-syndrome-ibs, https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/apples-benefits-weight-loss-potential-side-effects-and-more