Jak barva oblečení ovlivňuje vaši náladu a pohodu?

Jak jistě víte, barvy mají velký vliv na to, jak se cítíme. Barva oblečení, které si ráno oblékneme, může razantně ovlivnit, jak se budete cítit během celého dne. Dnes se podíváme na to, jak byste měli každé ráno postupovat při výběru oděvu.

Červená a žlutá

Charakteristika červené barvy je poměrně složitá. Ovlivňuje nás totiž různými způsoby. Obecně vám dodá energii. Probouzí vaše smysly a podporuje kreativní práci. Zároveň vám ale může také zvýšit tlak a posílit sebevědomí. V mnoha částech světa je červená znakem pro vášeň a sexualitu. I z tohoto důvodu se hodně erotického prádla vyrábí v červené barvě. Někdy je ale vnímána také odvážně a agresivně. V červeném oblečení vás rozhodně nikdo nepřehlédne a nezapomene na vás.

Doporučený článek:  Předražené krémy jsou zbytečné. Na akné působí nejlépe bylinka, která roste na každé louce

V případě žluté hodně záleží na odstínu. Lidé, kteří nosí žlutou barvu, jsou často vnímáni jako soucitní a vřelí k ostatním. Považováni jsou také za velmi důvěryhodné. Žlutá barva má ovšem i negativní stránku. U některých lidí může vyvolat agresi nebo jiné negativní emoce. Z tohoto důvodu se doporučuje nemalovat stěny domova tmavšími odstíny žluté, protože na vás nebudou mít dobrý vliv.

Modrá a zelená

Modrá je naprostým opakem červené. Má velmi uklidňující účinek a dokáže snížit krevní tlak. Ideální je na obchodní jednání, zkoušku nebo pracovní pohovor. Jakmile budete mít před sebou stresující situaci, oblékněte se do modré. Lidé, kteří nosí modrou barvu, jsou také považováni za elegantní a stylové. Skvělá je také v interiéru, protože přináší svěžest. V ložnici se vám bude mnohem lépe usínat, když budete mít modré povlečení nebo obraz na stěně.

Doporučený článek:  Pleť je důležité hýčkat. Přírodní péče ji dokonale vyhladí a propůjčí jí mladistvý vzhled

Zelená je nejklidnější barva ze všech, protože je přímo spojena s přírodou. Dokáže uvolnit napětí a pomáhá také udržovat fyzickou i psychickou rovnováhu. Lidé v zeleném oblečení nebo se zelenými doplňky jsou považováni za velmi klidné, vřelé, vyrovnané a důvěryhodné jedince. Zakomponovat byste ji přitom neměli jen do svého šatníku, ale také do interiéru, protože budete během chvilky naprosto klidní i po náročném dni.

Zdroj: https://www.colorbux.com/articles/colors-affect-your-mood