Jak může skořice ovlivnit vaše zdraví? Koření, které oceníte

Skořice je koření, které má v našich kuchyních své místo. Vánoční perníčky, sladká večeře nebo svařené víno – bez skořice takové pokrmy nebudou mít tu správnou chuť. Kromě kuchyně ji ale můžete využít také v kosmetickém průmyslu nebo v přípravcích, které jsou vhodné k léčbě různých neduhů. Co o skořici nevíte a jak ji můžete využít?

Skořici najdete v práškové formě, ale oblíbené jsou i tyčinky

Skořice je koření, které si koupíte ve formě prášku. Je to nastrouhaná a usušená kůra skořicového stromu. Můžete vidět také skořicový olej, který je ale k sehnání spíše ve speciálních obchodech. Má spoustu pozitivních vlastností pro naše tělo. Skořice má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Vyčistíte si s její pomocí organismus a také zabráníte trávicím problémům.

Doporučený článek:  Lepší než antidepresiva i prášky na spaní dohromady: kozlík lékařský si můžete dopřát bez obav

Skořice obsahuje vitamin C, ale také vápník, draslík nebo fosfor. Skořice je vhodná především pro srdce. Díky pravidelné konzumaci můžete regulovat hladinu špatného cholesterolu a krevního tlaku. Volné radikály nebudou mít šanci, protože pomocí skořice jim zabráníte vniknutí do vašeho těla. Pozitivní působní také na oběhový systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořicí můžete jít i na bolest hlavy

Skořice je koření, díky kterému můžete z těla dostat také záněty. Pokud ji zkombinujete například s medem, stane se z ní léčivý přípravek, který užijete při mnoha problémech. Bolesti kloubů nebo nachlazení budou minulostí. Skořice se pak hodí také na zažívací problémy. Podporuje činnost střev a zrychluje metabolismus – proto je vhodná při hubnutí. Stačí si ji nasypat do vody a popíjet.

Doporučený článek:  Nohy toho o zdraví prozradí víc, než mnozí tuší. Jediný pohled může stanovit diagnózu

Kromě toho vás také ochrání proti rakovinotvorným buňkám. Díky skořicovému oleji se můžete zbavit bolesti hlavy, ale samozřejmě jako každá potravina i skořice má své nevýhody. Konzumovat by ji neměly těhotné ženy, protože může vyvolat předčasný porod. Objevit se může také alergická reakce.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-cinnamon