Jak může skořice ovlivnit vaše zdraví? Koření, které oceníte

Skořice je koření, které má v našich kuchyních své místo. Vánoční perníčky, sladká večeře nebo svařené víno – bez skořice takové pokrmy nebudou mít tu správnou chuť. Kromě kuchyně ji ale můžete využít také v kosmetickém průmyslu nebo v přípravcích, které jsou vhodné k léčbě různých neduhů. Co o skořici nevíte a jak ji můžete využít?

Skořici najdete v práškové formě, ale oblíbené jsou i tyčinky

Skořice je koření, které si koupíte ve formě prášku. Je to nastrouhaná a usušená kůra skořicového stromu. Můžete vidět také skořicový olej, který je ale k sehnání spíše ve speciálních obchodech. Má spoustu pozitivních vlastností pro naše tělo. Skořice má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Vyčistíte si s její pomocí organismus a také zabráníte trávicím problémům.

Skořice obsahuje vitamin C, ale také vápník, draslík nebo fosfor. Skořice je vhodná především pro srdce. Díky pravidelné konzumaci můžete regulovat hladinu špatného cholesterolu a krevního tlaku. Volné radikály nebudou mít šanci, protože pomocí skořice jim zabráníte vniknutí do vašeho těla. Pozitivní působní také na oběhový systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořicí můžete jít i na bolest hlavy

Skořice je koření, díky kterému můžete z těla dostat také záněty. Pokud ji zkombinujete například s medem, stane se z ní léčivý přípravek, který užijete při mnoha problémech. Bolesti kloubů nebo nachlazení budou minulostí. Skořice se pak hodí také na zažívací problémy. Podporuje činnost střev a zrychluje metabolismus – proto je vhodná při hubnutí. Stačí si ji nasypat do vody a popíjet.

Kromě toho vás také ochrání proti rakovinotvorným buňkám. Díky skořicovému oleji se můžete zbavit bolesti hlavy, ale samozřejmě jako každá potravina i skořice má své nevýhody. Konzumovat by ji neměly těhotné ženy, protože může vyvolat předčasný porod. Objevit se může také alergická reakce.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-cinnamon