Jak na nepříjemný zápach a vlhkost v automobilu

Jistě to znáte. Sotva otevřete dveře od auta, přes nos vás praští nepříjemný zápach. Nejčastěji je způsobený vlhkostí. Problém je, že ani různé osvěžovače vzduchu si s tímto problémem neporadí, spíše k zápachu přispívají. Abyste zápach spolu s vlhkostí odstranili, podívejte se na následující tipy, jak o své auto pečovat a udržovat ho čisté a svěží.

Nečistoty absorbují vlhkost

Nečistoty a písek jsou zodpovědné za charakteristický zápach, který se line z vozu. Absorbují totiž vlhkost a následně ji odpařují. Tím mimo jiné přispívají k mlžení oken. Existuje ale účinné opatření, které se zápachem i vlhkostí zatočí, a téměř stoprocentně ho máte doma. Je to obyčejný sáček jakéhokoliv čaje.

Doporučený článek:  Balení na dovolenou hravě zvládnete s našimi tipy. Ušetříte místo a na nic nezapomenete

Právě čajové sáčky jsou díky svým neobyčejným vlastnostem dokonalým řešením pro absorpci přebytečné vlhkosti. Zároveň nahradí již zmíněné osvěžovače, které také velkou měrou přispívají k tvorbě vlhkosti a mlžení skel. Nemusíte kupovat žádné drahé přípravky, stačí vzít libovolný čaj, který zrovna najdete doma a který vám příjemně voní. Velmi vhodné jsou čaje s obsahem hřebíčku nebo jiného koření.

Auto nejprve ukliďte

Jak na to? Nejprve auto důkladně umyjte, a to zevnitř i zvenčí. Pak zavěste čajový sáček tam, kam byste jindy zavěsili osvěžovač vzduchu. Uvidíte, že vlhkost ani zápach už pro vás nebudou představovat problém. Další výhodou je to, že čajový sáček i jeho obsah jsou přírodního původu, nezpůsobují tedy žádné alergie.

Doporučený článek:  Připravte se na zimní lyžování už nyní. Tělo dostane do kondice cvičení i správný jídelníček

Pokud přeci jen doma sáček zrovna nemáte, můžete vzít sáček z tenké látky a naplnit ho solí. Ta absorbuje vlhkost stejně jako čaj. Přidejte pár kapek éterického oleje, který celý interiér auta příjemně provoní. Vůni zvolte podle toho, co je vám sympatické. K soli můžete umístit i sušené bylinky nebo aromatické koření, například levanduli, skořici nebo vanilku. O svěží vůni se ale postarají i kousky pomerančové nebo citronové kůry, případně kávová zrna.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/car-maintenance/get-rid-of-a-car-mildew-smell/