Jak neztrácet teplo: Posunout nábytek a zkontrolovat radiátory

Budete se divit, ale doma můžete mít puštěné radiátory na maximum, a stejně vám bude zima. Příčin může být hned několik a často jde o drobné chyby. Jakmile tyto chyby napravíte, můžete si užít teplého domova, aniž byste zaplatili šílené částky za energie. Neděláte doma jednu z mnoha chyb, kterými snižujete efektivitu svého topení?

Kontrola radiátorů před zimou je základ

Před topnou sezónou musíte zkontrolovat všechny radiátory, které máte doma. Mnoho z nás se je snaží skrýt za nábytek nebo záclony kvůli estetickému dojmu. To ale můžete udělat jen přes léto. V zimě nic před topením nesmí stát a překážet teplému vzduchu, aby se dostal do celého pokoje.

Doporučený článek:  Škrobením získají ubrusy i povlečení krásný vzhled a odolnost. Postup zvládne každá hospodyňka

Pokud topení zakryjete, teplý vzduch bude cirkulovat jen za nábytkem nebo záclonami. Velurové nebo saténové jsou na to nejhorší. Možná se vám radiátory do interiéru příliš nehodí, ale během zimy musíte myslet na praktickou stránku tohoto předmětu. Ničím topení nezakrývejte, jinak vám bude neustále zima, i když budete mít topení na maximální teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozmístění nábytku je v zimě velmi důležité

Přes léto si můžete před radiátorem nechat stát nábytek i záclony. V létě většina z nás netopí, takže můžete topení klidně skrýt před návštěvami. V zimě to ale nedělejte. Nejen že vám bude zima, ale také utratíte zbytečné peníze za energie. Komody, pojízdné košíky, pohovku nebo křesla musíte vždy před topnou sezónou přesunout. Jestli máte pověšené dlouhé záclony, na zimu si pověste kratší záclony, abyste snížili své náklady.

Doporučený článek:  Vodní kámen i skvrny budou provždy minulostí. Víc než drahé prostředky pomůže jediné ovoce

Na radiátorech nic nesušte – kromě jediné výjimky

Většina lidí na radiátorech suší prádlo nebo ručníky. Obvykle to není dobrý nápad, protože tím zvyšujete náklady a necháváte vlhkost, aby se vypařila do ovzduší. Jedinou výjimkou jsou lidé, kteří mají dýchací problémy. V případě, že potřebujete doma zvlhčit vzduch, můžete na topení položit mokré ručníky a nechat vlhkost odpařovat. V jiném případě to ale nedělejte.

Zdroj: https://www.viessmann.co.uk/en/heating-advice/boilers/can-radiator-covers-and-curtains-block-heat.html