Jak rychle vystřízlivět po noci plné alkoholu?

Večírky jsou skvělé, ale konzumace velkého množství alkoholu má své důsledky. Po probuzení mnoho lidí zažívá otravnou kocovinu, tj. bolest hlavy, nevolnost a přecitlivělost na světlo a zvuk. Bohužel neexistuje způsob, jak odstranit hladinu alkoholu z krve rychleji. Naštěstí existují způsoby, díky kterým se budete cítit dobře, a to ve velmi krátké době. Díky následujícím tipům vás kocovina již nikdy trápit nebude. To ale neznamená, že byste to měli s alkoholem přehánět, protože vaše játra vám to jednoho dne oplatí.

Doporučený článek:  Obezitu je nutné léčit komplexně. Pouhá změna jídelníčku málokdy stačí

Pijte hodně vody

Alkohol pomáhá dehydratovat tělo, protože je močopudný. Z tohoto důvodu byste měli následujícího dne konzumovat větší množství čisté vody, abyste tento nedostatek dohnali. Stejně tak byste ale měli postupovat i před spaním. Až přijdete domů z večírku, vypijte velkou sklenici neperlivé vody. Můžete do ní také přidat plátek citronu, který vám nejen dodá vitamín C, ale také pomůže detoxikovat játra, má protizánětlivé vlastnosti a vaše kocovina díky tomu nebude tak hrozná.

Doporučený článek:  Lék i jed: sliny mají neuvěřitelné schopnosti. Zahojí ránu a odhalí rakovinu

Nezapomínejte na vhodné jídlo

Jídlo je pravděpodobně poslední, na co budete ráno myslet. Ve skutečnosti je ovšem velmi důležité. Soustřeďte se na malé, ale výživné porce. Skvělou možností jsou míchaná vejce, omeleta nebo zeleninová polévka. Rychlému občerstvení se vyhněte, protože obsažené tuky zbytečně zatěžují játra a trávicí systém. Měli byste proto spíš vsadit na syté, domácí jídlo.

Kromě toho můžete sáhnout také po ovocných nebo zeleninových šťávách. Možná to bude znít zvláštně, ale dát si ráno po večírku smoothie je skvělý nápad, který byste neměli zavrhovat. Osvědčeným způsobem je pití šťávy z nakládaných okurek nebo zelí, ale spolehnout se můžete také na obyčejná rajčata. Ta se doporučují, protože obsahují hodně draslíku a hořčíku, které podporují fungování nervového a oběhového systému v lidském těle.

Zdroj: https://alcoholrehabhelp.org/addiction/effects/how-to-sober-up/