Jak si dokonale složit oblečení, aby se v kufru nepomačkalo?

Je hledání žehličky první věcí, kterou děláte po příjezdu do hotelu, protože oblečení z kufru je zmuchlané a pomačkané, vypadá nevzhledně a nedá se nosit? Balení zavazadla na služební cestu, dovolenou nebo návštěvu je nutné věnovat patřičnou pozornost, protože na místě nemusí být žehlička a žehlicí prkno k dispozici. Navíc při správném skládání do kufru ušetříte čas. Jak efektivně složit kalhoty, šaty nebo košile, abyste na cestách vypadali vždy dobře?

Zdroj obrázku: Freepik

Jedna rulička vedle druhé

Metoda rolování věcí je rychlá, efektivní a dokonce šetří místo uvnitř kufru nebo tašky, navíc se hodí při balení do batohu bez pevné konstrukce. Tímto způsobem lze srolovat různé druhy kalhot včetně pracovních nebo džínsů, svetry, bavlněné nebo vlněné oblečení. Kalhoty je nutné přeložit na polovinu, přiložit na sebe a poté pevně srolovat od spodu k pasu, obdobně se skládá sukně. Z triček s dlouhým rukávem nebo svetrů se musí zkřížit rukávy uprostřed a poté přehnout na polovinu podélně a až poté srolovat, stejně jako dlouhé šaty.

Doporučený článek:  Správně utěsněná okna udrží teplo tam, kde má být, a sníží zbytečné náklady navíc

Košile jako z obchodu

Obzvláště citlivým oblečením na muchlání jsou klasické košile, proto je nutné je skládat elegantním způsobem jako jsou vystavené v obchodě. Začněte zapnutím knoflíků a otočením lícem dolů, límeček je dobré vyztužit kartonem nebo novinami, pak přeložit pravou stranu a překlopit rukáv dolů rovnoběžně s pravým okrajem košile. Stejným způsobem se musí složit i levá strana, poté se překlopí košile nahoru k linii ramen.

Zdroj obrázku: Freepik

Klasické kalhoty se záhybem na poloviny

Oproti džínsům, které je možné srolovat, se klasické kalhoty se záhybem musí překládat tak, aby nedošlo k jejich pomačkání. Stačí je přeložit na polovinu podél okraje lemu, aby obě nohavice zůstaly na sobě. Poté složit na polovinu, aby se dolní lem dotýkal pasu, poté ještě na polovinu a uložit do zavazadla. U klasických sukní nebo dlouhých šatů je možné si pomocí plastovým sáčkem nebo pytlem, kde kluzký povrch zabraňuje pomačkání a opět překládat na poloviny podél lemů.

Doporučený článek:  Neuklizený pokoj se stal skladištěm, kde nebylo k hnutí. Odvážná žena a spící přítel se pustili do nemožného