Jak ušetřit čas při cestování, aby se bez potíží zvládaly i dlouhé trasy

Cestováním strávíme čas každý den, když jedeme do práce. Tento čas již zřejmě máte pod kontrolou, takže neexistují věci, na kterých byste mohli ušetřit několik minut. Je to každodenní rutina. Čas od času ale cestujeme na dovolenou. A pokud se chystáte letecky, možná oceníte následující typy, s jejichž pomocí ušetříte nejen čas, ale možná i peníze. Samotný čas strávený na cestě je totiž velmi zdlouhavý a proto přinášíme tipy, jak si ho co nejvíce zkrátit.

Porovnávání letů

Pokud se chystáte cestovat letadlem, můžete porovnat několik leteckých společností současně. Může jít o různé online nástroje, které nabízí letový plán několika společností, namísto toho, abyste srovnávali časy pouze od jedné společnosti. Možná se budete divit, kolik času můžete ušetřit, když se namísto z Brna vypravíte z Vídně nebo z Prahy.

Označte si kufr

Pokud čekáte na to, až vám letecká společnost vrátí kufr, zažíváte pocity strachu a nejistoty. Co když se ztratil a nepřijede? Pokud si koupíte kufr výrazné barvy (nikoli šedý, modrý nebo černý), pak jej uvidíte na pásu ještě dlouho předtím, než bude před vámi. Pokud již máte „obyčejný“ kufr, můžete jej označit, abyste ho zvýraznili. Zkuste barevnou stuhu nebo nálepky.

Cestujte v době spánku

Pokud se chystáte na delší cestu a ještě k tomu s dětmi, vyplatí se cestovat v noci. V tu dobu děti spí a je velmi pravděpodobné, že i v letadle budou natolik vyčerpané, že usnou. V letadle je můžete obléct klidně i do pyžama. Pokud děti celou cestu prospí, nebo pokud i vy se prospíte, cesta uběhne poklidně a rychle.

Online odbavení

Odbavení se může prodloužit. Stát v dlouhých řadách není nic příjemného a právě z tohoto důvodu nabízí letecké společnosti možnost odbavení online.

Příruční zavazadlo

Příruční zavazadlo máte v ceně, takže je oceníte v případě kratších cest. Navíc ušetříte spoustu času na letišti (při odbavení nebo čekání na zavazadlo).