Jak vyzrát na mastné vlasy?

Upravené, čisté a lesklé vlasy jsou ženskou předností. Ať se jedná o dlouhé nebo krátké, jsou znamením přitažlivosti a ženy by o ně měly pečovat. Mnoho lidí má ale problémy s mastnými vlasy, které ráno umyjí a odpoledne by to mohli dělat znova. Jak zabránit tomu, aby se vlasy mastily a jaké přípravky používat?

Potřebujete se naučit správnou techniku mytí vlasů

Vlasům je potřeba věnovat speciální péči, je nutné vybírat si správnou vlasovou kosmetiku a také se naučit mýt vlasy tak, jak je správné. K dokončení péče o vlasy můžete použít masky nebo kondicionéry, které vlasům dodají hebkost a lesk. I doma najdete prostředky, díky kterým budou vaše vlasy krásnější, a navíc díky nim ušetříte peníze.

Doporučený článek:  Bílá projasní domov a je ideální pro kombinaci s dalšími prvky interiéru

Jedním z nich je citronová šťáva. Používá se hlavně na oplachy, protože reguluje pH pokožky hlavy a odstraňuje nečistoty, mezi které patří také maz. Smíchejte šťávu z jednoho citronu s dvěma sklenicemi destilované nebo převařené vody a po umytí vlasy přelijte. Můžete to udělat nad velkou miskou, a vodu použít opakovaně. Poté si vlasy zabalte do ručníku, a nakonec je opláchněte vodou. Šťáva zamezí nadměrnému maštění a dodá vlasům lesk.

Vyzkoušejte kvasnicovou masku nebo krém z pískavice

Maska z kvasnic je na mastné vlasy jako dělaná. Stačí nadrtit 100 g droždí a přidat sklenici teplého mléka. Promíchejte, aby vznikla hmota. Tu naneste na vlasy a nechte půl hodiny působit. Nakonec vlasy opláchněte a umyjte šampon jako obvykle. Pokud chcete snížit produkci mazu dlouhodobě, vyzkoušejte pískavici. Pomůže nejen proti mastným vlasům, ale také zničí lupy.

Doporučený článek:  Jak ušetřit čas při cestování, aby se bez potíží zvládaly i dlouhé trasy

Stačí k tomu sklenice horké vody a lžička mletých semen pískavice. Smíchejte obě suroviny a roztok jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Krém bude intenzivně vonět, takže je dobré používat tuto masku v noci, ráno už stačí si umýt vlasy klasickým způsobem. Je důležité věnovat vlasům péči a používat přípravky, které jsou pro váš typ vlasů vhodné.