Játra potřebují chránit. Ostropestřec je dokonale pročistí a podpoří jejich regeneraci

Chytrá výživa je nejlepší cestou, jak dosáhnout dobrého a pevného zdraví. Správnou volbou je sáhnout co nejčastěji po přírodních produktech, mezi nimiž stojí za pozornost zejména ostropestřec mariánský. Tato rostlina má silné detoxikační vlastnosti. Pomáhá čistit játra a chránit jejich buňky před toxiny. Úlohou jater je tělo čistit, ale potřebují také naši pomoc v podobě vhodné stravy. Ostropestřec mariánský je pro ně skvělou volbou.

Silný, ale ne nezničitelný filtr

Játra plní v lidském těle řadu důležitých funkcí. I lidé, kteří nejsou zvyklí na zvláštní péči o své zdraví, vědí, že nemá cenu si s játry zahrávat. I když mají obvykle nadprůměrné regenerační schopnosti, rozhodně nejsou nezničitelná. Když začnou selhávat játra, je těžké hovořit o dobré kvalitě života. Proto je lepší pečovat o ně preventivně a neubližovat jim více, než je nutné.

Doporučený článek:  Žena objevila dokonalý způsob skládání nádobí do myčky. Její triky napodobují tisíce lidí

Funkce jater

Játra se účastní většiny metabolických procesů. Podmiňují metabolismus sacharidů, tuků a bílkovin. Jsou jakousi zásobárnou energetického materiálu, ale i řady mikroživin včetně vitamínů A, D a B12 a železa.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít ostropestřec mariánský?

Zařadit ostropestřec do každodenního jídelníčku není nijak zvlášť náročné. Chuťově je nevýrazný. Můžete ho jíst sólo s vodou, přidat jej do jogurtu, ranní kaše, posypat jím třeba sendvič nebo si ho přidat do salátu. Preventivně stačí jedna čajová lžička ostropestřce denně k ochraně buněk a podpoře jejich činnosti.

Doporučený článek:  Mulčování novinami poskytne rostlinám v létě řadu výhod

Záchrana přetížených jater

Všichni žijeme ve vysoce znečištěném prostředí a obvykle se ani nestravujeme příliš ukázkově. Navíc je naše životní prostředí znečištěné chemikáliemi a zplodinami. Naše játra proto mají co dělat, aby tělo před nimi chránila. Ostropestřec nejen stimuluje regeneraci starých buněk, ale také podporuje tvorbu nových. Obsahuje silymarin, který stabilizuje buněčné membrány hepatocytů, a tím je chrání před toxiny a podporuje jejich regeneraci. Brání poškození jaterních buněk tím, že zabraňuje ulpívání toxinů na jejich povrchu.

Zdroj: https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=MilkThistle