Jedlá soda zbaví zahradu škůdců i plevele

Jedlou sodu nemusíte používat pouze v kuchyni. Své uplatnění najde také na zahradě. Pomáhá rovněž při úklidu, protože snadno odstraňuje vodní kámen nebo usazeniny v rychlovarné konvici. Kromě toho se hodí na rostliny, které může vyživit, ale také vás zbaví nezvaných hostů v podobě mravenců.

Proč se vyplatí používat jedlou sodu?

Jedlá soda je velmi dostupná surovina, která je navíc levná. Je to přírodní prostředek, díky kterému nebudete zatěžovat životní prostředí. Jedlá soda bude na zahradě fungovat proti mnoha problémům, které se mohou objevit. Jak ji používat, aby vám byla ku prospěchu a vaší zahradě se dařilo? Jedlá soda bude bezpečným prostředkem také pro hmyz a okrasné rostliny.

Doporučený článek:  Tipy, jak nechat dozrát rajčata na keřích i po utržení

Díky sodě se zbavíte nejen otravného hmyzu, ale také plevele. Jak ji tedy využít? Funguje dobře proti šnekům nebo slimákům. Ti se snadno dostanou například na saláty, ale nepohrnou žádnou rostlinou, na které si mohou pochutnat. Proto je nutné je odstranit. Bohužel vylézají většinou večer nebo v noci, takže je těžké je odchytit. Kolem rostlin ale můžete nasypat právě jedlou sodu, která vytvoří bariéru, přes niž se slimáci nedostanou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodou proti mravencům

Mravenci jsou sice v některých případech užiteční, ale pokud se dostanou do kuchyně nebo napadnou rostliny, budete se jich muset také zbavit. S pomocí jedlé sody můžete vytvořit past, do které se snadno chytí. Smíchejte ji s moučkovým cukrem a směs dejte na místa, kde si myslíte, že se mravenci nejvíce vyskytují. Poté už jen kontrolujte, jestli se nechali nachytat.

Doporučený článek:  Domácí odvápňovač dokonale vyčistí konvici i kávovar. Výborné chuti kávy už nic nebude stát v cestě

Jedlou sodou pak můžete odstranit také plevel. Hodí se nejen na chodníky z dlažebních kostek, ale také na rostliny samotné. Pomůže také na praskliny v podlaze terasy nebo ji můžete nasypat na jiné skuliny. Plevel ale budete muset nejdříve ručně odstranit, až poté půdu ošetřit jedlou sodou.

Zdroj: https://gardening.org/12-amazing-ways-to-use-baking-soda-in-the-garden/