Jídla, která musíte ochutnat v Řecku

Řecko je jednou z oblíbených prázdninových destinací Čechů. Možná k tomu přispívá fakt, že je Řecko poměrně dobře cenově dostupné a jedná se o příjemný výlet letadlem. V Řecku jste za poměrně krátkou dobu a můžete si brzy užívat mořských vln. Když sednete do letadla, od těch bližších destinací vás dělí zhruba dvě hodiny cesty. Když už se plánujete podívat do Řecka, tyto pokrmy by vás rozhodně neměly minout. O které pokrmy se jedná?

Spanakopita

Spanakopita je typický řecký slaný koláč, který vám může připomínat křupavé těsto se špenátem a sýrem feta, který je doplněný místními bylinkami. Když vám ji donesou naservírovanou, jistě vás mile překvapí oslňující vzhled, ale i její chuť a čerstvé bylinky, které jsou většinou pokládány okolo.

Zdroj obrázku: Freepik

Gyros

Gyros je jedním z jídel, které je nám v Čechách dobře známé. Bohužel je ale známe v tom horším světle, a to ze stánků s rychlým občerstvením známým jako kebab. Jedná se o typicky řecký pokrm, který v této zemi nabírá také mnohem lepší chutě. Servíruje se v pita chlebu s omáčkou a hranolky. Jeho typickou náplní je libové maso nakrájené na tenké nudličky, které je obohaceno místním čerstvým kořením a čerstvou zeleninou.

Doporučený článek:  Jak se správně vážit? Dodržujte tato pravidla!

Mořské plody

Jak jistě všichni tušíte, i Řecko je jako přímořský stát plné chutných mořských plodů a ryb. A kdo jiný by je měl dokázat připravit lépe než místní obyvatelé, které mají ty nejčerstvější suroviny? Řekové úplně nejčastěji konzumují chobotnice, které jsou jejich oblíbeným pokrmem. Velmi často se podávají smažené. Specialitou, která by vás také neměla minout, jsou také špagety s mořskými plody doplněné rajčatovou omáčkou. I těstoviny jsou pokrmem, který se v Řecku hojně konzumuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Baklava

Pokud si po dobrém obědě přejete něco sladkého nakonec, minout by vás neměla ani baklava. Jedná se o dezert, který Řekové milují. Je pověstný svým sladkým medem a oříšky, které se do ní dávají. Dělá se hned v několika variantách, proto si na své přijde jistě každý. Většinou mají tvar menšího obdélníku politého medem, který se liší náplní i posypem.

Zdroj: https://bucketlistjourney.net/traditional-greek-foods-you-must-eat-in-greece/