K pevnému tělu dopomůže jednoduché cvičení i správné držení. Vypadat lépe může každý

V případě, že chcete zhubnout, budete potřebovat hlavně posílit střed těla. Správné držení je stejně důležité jako vyvážená strava, dostatek spánku a pravidelné cvičení. Můžete si tak udržet ve formě nejen tělo, ale také psychického ducha. Jednoduchými způsoby se dostanete znovu do tempa a nebudete pro to muset dělat nic složitého.

Dávejte si pozor, v jaké poloze sedíte v kanceláři

Mnoho lidí netuší, jak správně sedět u počítače. Je nutné posílit střed těla, abyste se potom u počítače nehrbili. Jestli máte zvyk křížit pokaždé nohy, měli byste se ho rychle zbavit. Procvičit si můžete také ruce a hrudník a nebudete k tomu muset chodit ani do posilovny. Pokud sedíte delší dobu, můžete si na hrudi způsobit jisté napětí. Proto je vhodné procvičit paže i hrudník, abyste uvolnili svaly. Paže dejte do vodorovné polohy a udělejte kruhy. Budete se cítit mnohem lépe, můžete si dát několik sérií.

K posílení středu těla si můžete dopomoci také cvičením jógy a pilates. Bez cvičení se vám na zádech může udělat hrb nebo ztratíte svaly. Zkuste polohu stromu, psa nebo prkna. Cvičením dosáhnete pevného těla a vaše chůze bude hned vypadat jinak. A samozřejmě se budete také jinak cítit.

Zdroj obrázku: Freepik

Při sezení nebo chůzi byste se neměli hrbit

Pokud máte sedavé zaměstnání, je vhodné čas od času zvednout zadek se židle a udělat některá cvičení, které vás nijak nebudou zdržovat, ale zároveň budou účinná. Vyhýbejte se zvedání těžkých předmětů a věnujte pozornost držení těla, protože je to velmi podstatná věc k tomu, abyste se cítili zdraví.

Jestli máte pocit, že se hrbíte, zkuste to hned napravit. Narovnejte se a srovnejte celé tělo, několikrát se nadechněte a znovu pokračujte v práci. Když s někým mluvíte, snažte se nehrbit ani se k člověku nesklánět. Jinak budete vypadat méně profesionálně a také si tím můžete způsobit zdravotní komplikace, jako je bolest hlavy nebo ramen.

Zdroj: https://www.byrdie.com/best-workout-if-you-sit-all-day-5113164