K prádlu do pračky se vyplatí vhodit tenisové míčky. Bude nadýchané a zbavené žmolků

Vyprat prádlo není složité, stačí vložit do pračky a spustit program. Ano, to je sice pravda, kterou mnozí sdílí, pro dokonale čisté prádlo a nadýchané ručníky je však nutné udělat více. Jen tak lze docílit úžasně měkkých textilií, do kterých je radost se zabalit po koupeli. Především koupelnové a ložní prádlo ocení trik, který je hitem na sociálních sítích. Ale nejen tento druh textilu, trik s tenisovými míčky lze použít i na různé druhy oděvů. V čem trik spočívá a k jakému prádlu přihazovat tenisáky?

Doporučený článek:  Kávová sedlina není žádný odpad. Podpoří rostliny v růstu a vyřeší nepříjemné pachy

Měkké ručníky jako nové

Ručníky nebo utěrky s každým dalším praním vypadají hůře, a nejen to. Osušky prané běžným způsobem po čase šednou a především hrubnou, rozhodně nepřipomínají měkké a nadýchané ručníky z hotelu. Mohou dokonce škrábat a otírat si s nimi pokožku je leda pro zlost. Právě proto některé hospodyňky přidávají do bubnu pračky ocet, aby byly tyto textilie po vyprání měkčí a vlákna neztrácela pružnost a barvu, protože funguje i jako ustalovač. Mnozí namísto octa doporučují přidat do pračky tenisové míčky.

Doporučený článek:  Bílé tenisky znovu zářivě čisté: užijte si dokonalý outfit bez jediného kazu
Zdroj obrázku: Pixabay

Tenisové míčky proti žmolkům

V čem jsou tenisové míčky užitečné? Staré míčky se mohou hodit při praní bytového textilu nebo prošívaných dek či polštářů, neméně prospěšné jsou při čištění zimních prošívaných nebo péřových bund, také vestiček s umělým kožíškem. Všem těmto druhům textilu navrátí původní vzhled, navíc zamezí žmolkům nebo hrudkování. Tenisáky by měli mít k ruce také všichni chovatelé chlupatých domácích mazlíčků, protože po přidání do bubnu pračky na sebe nachytají zvířecí chloupky a jiné nečistoty.

Do sušičky pro rovnoměrné sušení

Tenisové míčky nejsou dobré jen ke hře nebo výtečnou hračkou pro psa, když už se nehodí pro tenisové turnaje. Mohou se použít též do sušičky, samozřejmě musí být předtím vyprané a čisté. Přidáním tenisových míčků do sušičky při sušení péřového oblečení nebo přikrývek se docílí rovnoměrného sušení, kdy míčky pomohou rozmístit náplň a dostatečně ji natřepat. A jak ještě použít starý tenisový míček? Při zašívání namísto pověstné dřevěné houby, kterou používaly v minulosti naše babičky!

Zdroj: https://www.decoist.com/soft-fluffy-towels/?chrome=1