Komáry odpudí vůně určitých květin, účinně působí také suroviny z kuchyně

Kdo by neměl rád dlouhé letní večery strávené s přáteli a dobrým pitím i jídlem. Během grilování se ale mohou objevit nezvaní hosté v podobě komárů, kteří nám mohou hodně otrávit život. Jestli se nechcete po nich neustále ohánět rukama, bude lepší zajistit, aby se komáři k vám na zahradu nebo do domácnosti vůbec nedostali. A využít k tomu můžete i domácí metody.

Pomoci může repelent nebo bylinky

Můžete samozřejmě zajít do obchodu a koupit si účinný repelent, kterým můžete postříkat nejen pokožku, ale také oblečení. Pravdou ale je, že některé jsou velmi drahé a vůbec nemusí fungovat. Proto raději sáhněte po domácích metodách, které jsou přírodní, komárům neuškodí a zároveň vás ochrání před jejich sosáky. Představíme několik způsobů, jak se jich účinně zbavit.

Můžete vysadit některé druhy rostlin. Komáři nemají rádi bylinky, jako je máta nebo fenykl, ale můžete se jich zbavit také pomocí levandule nebo pelargonie. Největším nepřítelem pro ně bude rýmovník. Je to rostlina, která má velmi specifickou vůni. Květina se navíc velmi snadno pěstuje, potřebuje pouze pravidelnou zálivku a slunce. Díky ní budete celé léto v klidu a komára neuvidíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak mohou pomoci suroviny z kuchyně?

Vyzkoušet můžete esenciální oleje, které jsou také pro komáry odstrašující. Levandule, vanilka nebo hřebíček je budou odpuzovat, protože jejich vůně je pro ně nepříjemná. Oleje nezapomeňte naředit vodou. Vhodné budou také suroviny nebo potraviny, které najdete ve spíži. Můžete vyzkoušet cibuli, česnek, nebo dokonce ocet. Díky charakteristickým vůním komáry odstrašíte a nebudou se chtít vracet. Stačí cibuli nebo česnek nakrájet a nechat položené u parapetu.

Vyrobit si můžete i speciální svíčky, které budou bojovat proti dotěrnému hmyzu. Najdete je také v obchodech, jsou účinné tím, že obsahují látky, které komárům nevoní. Tím pádem se kolem vás ani nebudou pohybovat. Svíčku je potřeba mít ve skle a doma do ní můžete nastrouhat citronovou kůru nebo nakapat trochu esenciálního oleje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant