Komáry přitahují více některé krevní skupiny a vydechovaný oxid uhličitý

Komáři v našich zemích nejsou sice nebezpeční, ale dokážou být velmi otravní. Jakmile vyjdete ven nebo se dostanou k vám domů, pořádně si neodpočinete kvůli jejich bzučení a štípání. Zdá se, že na některé jedince se soustředí více než na jiné. Čím to může být? A je to vůbec pravda? Podívejme se, proč se ve vašem okolí drží tolik komárů.

Oxid uhličitý, vůně těla i krevní skupina

Komáry přitahuje oxid uhličitý, který vydechujeme. Lidé při cvičení, práci nebo těhotné ženy vydechují více oxidu uhličitého. Z tohoto důvodu přitahují větší množství komárů. Existuje ale i řada dalších faktorů. Vůně těla je způsobena hlavně potem, čpavkem a kyselinou mléčnou, které komáry přitahují.

Podle vědců existují také krevní skupiny, které jsou pro komáry přitažlivější než jiné. Ukázalo se, že komáři mají rádi krevní skupinu 0 kvůli bílkovinám, které se v ní nacházejí. Velmi oblíbená je u nich ale také krevní skupina B a nejméně vyhledávanou je krevní skupina A, kterou nemají tolik v lásce. Špatnou zprávou je, že komáři zjistí vaši krevní skupinu díky chemickému signálu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tělesná teplota, barva oblečení nebo těhotenství

Lidé s vyšší tělesnou teplotou přitahují komáry více. U některých lidí je přirozeně nižší, a proto jsou trochu více chránění. Vždy se ovšem zvyšuje s fyzickou aktivitou, takže jestli cvičíte venku, budete pro komáry jasnou volbou. Podle některých patří mezi faktory také barva oblečení. Červená, oranžová, černá a azurová je přitahuje, zatímco zelená, fialová, modrá a bílá je nevzrušuje.

Komáry také přitahují lidé, kteří pijí alkohol, zejména pivo. To asi není dobrá zpráva. Etanol, který alkohol obsahuje, je pro komáry velkým lákadlem. Pouhá lahev piva stačí k tomu, abyste byli pro komáry mnohem chutnější. Těhotenství je nádherné, ale komáry hodně přitahuje. Těhotné ženy mají vyšší tělesnou teplotu a vydechují více oxidu uhličitého, což je pro komáry největší lákadlo.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/why-do-mosquitoes-always-bite-me